Hakkımızda

Günümüzde Startup’lar, sadece yatırımcılardan gelen fonlara değil, aynı zamanda kalıcı işbirliklerine ve müşteriye de ihtiyaç duyuyor.

Balık tutmayı öğrenmek, onların gelecekte büyüme yolunda atacakları adımlar için kritik önem taşıyor…

Bu çerçevede yolan çıkan StartupDostu 2017 yılında kurulmuştur. Core Strateji tarafından 2018 yılında faaliyete geçen Girişimci Kurumlar Türkiye Platformu‘nun bir bileşeni olarak konumlandırılan StartupDostu, şirketler ile girişimleri bir araya getirmeyi hedefleyen bir platformdur.

Bu çerçevede Vizyonumuz; Türkiye’de faaliyet gösteren tüm ticari kurumların Startup ekosisteminde destekleyici ve teşvik edici bir stratejiyi sahiplenmesini sağlamak ve ticari kurumlar ve girişimler arasında Startup Dostu bir ekosistem oluşturmaktır.

Misyonumuz ise Türkiye’deki ticari kurumlar ve Startup ekosistemi arasındaki ilişkileri tesis edecek, teşvik edecek ve güçlendirecek içerik, rapor, analiz ve etkinlikler düzenlemektir.

StartupDostu.com faaliyet alanı ne olursa olsun girişim dostu teşvik, program, eğitim, yarışma ve benzeri faaliyetlerde bulunan, girişimler ile ticari ilişkiler kurarak onları destekleyen işletmeler ile bu süreçlere dahil olan girişimleri kapsayacak içerikler, yol gösterici makaleler, röportajlar ve raporlar ile bu alanda ihtiyaç duyulan içerik ihtiyacını karşılayacaktır.

Eğer sizler de kendinizi StartupDostu olarak görüyor ve bu sayfalarda yer almak istiyorsanız ve/veya bize yardımcı olmak isterseniz size düşündüğünüzden çok daha yakınız.