Uyumayan bebeklere: Little Sleeper

Gün içerisindeki yolculuklarımızda ağlayan bir çok bebek ve bu durumdan müzdarıp olan bir çok ebeveynlerle karşılaşıyoruz.

Uzun süren otobüs ya da uçak yolculuklarında eminiz ki siz de en az bir kere hiç susmayan bir bebeğe denk gelmişsinizdir. Bu durum anne, çocuk ve çevre açısından ne kadar zor olduğunu tahmin edebiliyorsunuzdur. Anne çocuğuna mı üzülsün yoksa çevredikelerden laf işitecek diye derin düşüncelere mi dalsın…

Sanırız ki bu uygulama ile anneler bir nebze de olsa derin nefes alabilecekler. Little Sleeper uygulaması ile anneler, çocukların uyku düzenlerini sağlarken uzmanlardan aldıkları bilgiler ile onlarla daha iyi iletişim kurabilecekler.

Little Sleeper girişimi, bebeğiyle yaşadığı uyku sorunlarına çözüm arayan bir anne olan Berna Akın Eriş ve yazılımcı Ümit Topaçan’ın ortak çalışması sonucu ortaya çıkan bir platform. Bu girişimin hikayesi ise Eriş’in hayatına oğlu Deniz’in dahil olması ile başlıyor.

Berna, oğlu Deniz’in bebeklik dönemimde yaşadığı uyku problemlerini nasıl çözeceğine dair araştırmalar yapmaya başlamış. Bu gibi sorunlara yardımcı olabilecek ve bazı konuları hızlıca danışabileceği bir uygulamanın olmadığını fark ettikten sonra Little Slepper uygulamasını hayata geçirecek fikri ortaya atmış.

Uygulama sayesinde kullanıcılar bebeklerinin uyku düzenlerini planlayabilir, onların uykuları hakkında detaylı bilgilere uygulama aracılığıyla ulaşabilirler. Böylelikle 0-1 yaş arası bebek sahibi olan ebeveynler de daha huzurlu bir dönem geçirebilirler.

Biliyoruz ki uyku insanlar için çok önemli bir süreç. Bu süreci hem anne hem de bebek açısından kolaylaştıran Little Sleeper uygulamasına biz de başarılar dileriz.

Uygulama hakkında detaylı bilgi almak için – Little Sleeper

Berna Akın Eriş’in annelik hakkında tecrübelerini paylaştığı YouTube kanalını buradan ziyaret edebilirsiniz.