Uludağ Ekonomi Zirvesi kapılarını girişimcilere açıyor

Bölgenin en büyük iş ve ekonomi buluşması olan Uludağ Ekonomi Zirvesi, 2018 yılıyla birlikte, “Stars of Region” adı verilen büyük bir Start Up Yarışması’na ev sahipliği yapacak.

Galata Business Angels, Endeavor işbirliği ile gerçekleştirilecek yarışma, Türkiye’nin yanı sıra Avrupa, Afrika, Ortadoğu’dan girişimcilere açık. Yarışmaya başvurmak isteyenler 16 Şubat tarihine kadar Uludağ Ekonomi Zirvesi sitesi üzerinden başvuru yapabilecekler.

2012 yılından bu yana gerçekleştirilen Uludağ Ekonomi Zirvesi, dünyadan ve Türkiye’den önemli konuşmacıları ve iş insanlarını buluşturan bir etkinlik. Küresel ve yerel konuların tartışıldığı zirve, bugüne kadar dünyaca ünlü ekonomistleri, dünyanın ve Türkiye’nin en büyük şirketlerinin CEO ve yöneticileri ile siyasetin önemli isimlerini konuşmacı olarak ağırladı. Bu sebeple girişimlerin bu etkinlik çatısı altında kendilerini tanıtma ve fikirlerini anlatma şansı çok değerli bir şans olarak değerlendirilebilir.

Gerçekleştirilecek ön seçim sornasında ilk 10’a kalan girişimciler, canlı sunum için Uludağ Ekonomi Zirvesi’ne davet edilecek. Ahmet Faralyalı, Ali Sabancı, Hasan Aslanoba, İhsan Elgin, Nevzat Aydın, Mehmet Kutman, Ömer Erkmen, Paul Doany, Rina Onur, Saruhan Tan, Uğur Şeker, Varol Civil ve Yılmaz Yıldız’ın da aralarında bulunduğu GBA yatırımcıları, Endeavor üyeleri ve iş dünyasının başarılı liderlerinden oluşan jürinin karşısında canlı sunum gerçekleştirecek.

Zirvede sunum yaparak ilk 3’e kalmayı başaran start up girişimleri iş dünyasının en önemli liderlerinden yatırım çekme fırsatının yanı sıra iş dünyasının en önemli isimleriyle networking şansı da yakalayacak. Yarışmaya başvurular 16 Şubat tarihine kadar Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin internet sitesi üzerinden gerçekleştirilebilecek.

Jüri, fikrin özgünlüğü, ölçeklenebilirliği, pazarın büyüklüğü, girişimin yarattığı giriş bariyeri, girişimcinin ve ekibinin geçmiş deneyimlerine dayanarak değerlendirmesini yapacak.