Turkish Airlines Travel Hackathon’a başvurular başladı

Star Alliance üyesi Türk Hava Yolları tarafından gerçekleşecek hackathon’a başvurmayı unutmayın.

Hackathon’a katılmak isteyenlerin uçuş öncesi, havaalanı, uçak içi ve uçuş sonrası kategorileri arasından seçtiği kategoriye geliştirmesi gerekiyor. Katılımcılar, Turkish Airlines Developer Portal’de (developer.turkishairlines.com) yer alan API setleri ve farklı uçuş verileri de sağlanacak. Geliştiriciler SITA, Sabre, Turkcell, Pointr, Locuslabs, iyzico, İETT, İsbak, Here Maps, Yandex, UBER, ininal, Turkgen gibi API  sağlayıcı ortaklarının sunduğu servislerden de yararlanabilecek.

Hackathon katılan ekiplere Microsoft aracılığıyla Azure Pass tanımlanarak bulut ve bilişsel hizmetleri de kullanabilmeleri sağlanacak. Kategorilerden birinci olarak seçilen ekipler, tekrar bir elemeye sokulacak. Eleme sonunda birinci seçilen ekip, dilediği rotalara Business Class uçak bileti elde edecek. Diğer kategori birincileri ise Economy Class uçak bileti almaya hak kazanacak.

Bununla birlikte Turkish Airlines Travel Hackathon’da seçilen ekiplere Turkcell, IGA, Yandex, Sabre ve Hackquarters firmaları tarafından özel ödüller almaya da hak kazanacak. 22-23-24 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek ve 100.000 TL’den daha yüksek bir tutarda ödül verilecek hackathon’a 15 Aralık’a kadar buradan başvurabilirsiniz.