Trend Micro’dan 100 milyon dolarlık girişim fonu

Siber güvenlik alanında önde gelen Trend Micro, hızla büyüyen teknoloji alanlarında fikir üreten start uplara destek sağlayacak.

Trend Micro’nun bu girişimi, start up şirketlere finansal destek sağlamanın yanı sıra küresel tehdit istihbaratına, stratejik işbirliklerine ve dünya genelinde 28.000’den fazla iş ortağının yer aldığı kanalına erişim imkânı sunacak.

Ayrıca Trend Micro’nun bu fonundan faydalanabilecek firmalar; gelişmekte olan ekosistem fırsatlarını değerlendirmek, talepleri karşılayamayan iş modellerinin yerini alacak yeni iş modelleri yaratmak, pazardaki ihtiyaçlara göre yeni çözümler sunmak ve talepler için yeterli bir çözüm sunulamadığında gerekli olan bilgi birikimini yanlarında bulmak gibi sayısız faydalardan yararlanabilecekler. Edinilen bu bilgiler ve faydalar sayesinde Trend Micro da, şirket içindeki siber güvenlik çözüm planlamalarını da geliştirme imkanına kavuşacak.

Trend Micro’nun kurucusu ve CEO’su Eva Chen, Trend Micro’nun vizyonunun daima dünyayı dijital bilgi alışverişinde güvenli hale getirmek olduğunu belirterek, “Cihaz sayısındaki hızlı artış, dünyanın çalışma, düşünme ve davranış şeklini değiştiriyor. Ekosistemin halen gelişmekte olduğu açık… Kurumların ve bireylerin bu yeni gerçeklikte güvenli bir şekilde faaliyet gösterebilmelerini ve yaşamalarını sağlamak için yapılması gereken şeyler var.” açıklamasında bulundu.

Chen, her türlü ortamın güvenliğini sağlayacak teknoloji trendlerini başarıyla öngören 29 yıllık bir geçmişleri olduklarını belirttikten sonra yakaladıkları ilk mega dalganın kişisel bilgisayar pazarının büyümesi olduğunu ve İlk andan itibaren uç nokta korumasına kendilerini adadıklarını söyledi. İkinci mega dalga olarak bulut teknolojisi olduğunu söyleyen Chen, bulutun güvenliğini sağlamak için erkenden harekete geçtiklerini ve şu ana kadar iki milyar iş yükü saatinin güvenliğini sağladıklarını söyledi. Şimdi ise bir sonraki dalganın IoT ile geleceğine inandığını belirten Chen, fonun bu fırsatı değerlendirilmesinde yardımcı olacağını söyledi.