TİMStaj ile öğrencilere staj imkanı

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin staj arayan öğrencileri ve staj veren firmaları aynı platformda buluşturan TİM Staj uygulaması hizmet vermeye başladı.

İnternet üzerinden birçok iş bulma platformunun bulunmasının yanı sıra, öğrenciler için de aradıkları stajı bulabilecekleri platformlar da bulunmaktadır. Fakat Türkiye İhracatçılar Merkezi‘nin oluşturduğu bu platformun, hem firmalar açısından hem de öğrenciler açısından daha geniş kapsamlı olacağını düşünüyoruz.

Bir süredir böyle bir platform oluşturma düşünceleri olduğunu belirten TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi“firmalar www.timstaj.com adresini ziyaret ederek hiçbir ücret ödemeden üyelik oluşturarak ilan verebilecek, öğrenciler ve yeni mezunlar da kendilerine uygun staj fırsatlarını takip edip istedikleri ilana başvuru yapabilecekler. Türkiye’nin her yerinden staj yapmak isteyen öğrenciler şehirlere ve sektörlere göre arama yapabilecek istediği şehir ya da sektörde staj yapabilecek. Dünyanın diğer bölgelerinde öğretim gören Türk öğrenciler de bu hizmetten yararlanabilecek” ifadelerini belirtti.

Türkiye’deki öğrenci yoğunluğunu göz önünde bulundurduğumuz zaman, bu öğrencilerin hepsinin istihdamının sağlanması gün geçtikçe zorlaşıyor. TİM tarafından kurulan TİMSTAJ portalı ise bu konudaki sıkıntılı süreci bir nebze de olsa kolaylaştıracak gibi duruyor.

Firmaların herhangi bir ücret ödemeden dahil olabileceği bu portal sayesinde, öğrenciler büyük firmalardaki iş fırsatlarını inceleyebilecek, profesyonel hayatı deneyimleyebilecek ve kendilerini geliştirebilecekler.

Büyük bir kuruluş olan TİM’in kurmuş olduğu, Türkiye kapsamında geniş kitlelere ulaşarak öğrenci ve iş verenleri ortak bir payda da buluşturan, hem firmalar hem de öğrencilerin karşılıklı fayda sağlayabileceği bir platform olacağını düşünüyoruz. Platform hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz TİMStaj sitesini inceleyebilirsiniz.