Tech London Advocates Turkey organizasyonu Lonra’da yapıldı

Tech London Advocates Turkey 2 Ekim 2017’de Londra’daki Plexal inovasyon merkezinde bir teknoloji konferansı ve açılış etkinliği ile lanse edildi.

Tech London Advocates (TLA) teknoloji ve dijital girişimler için dünya çapında güçlü bir merkez olan Londra’yı öncü olarak konumlandıran, teknoloji sektörü ile ilgilenen 5000’in üzerinde uzman kişi tarafından desteklenen, kar amacı gütmeyen bir organizasyon.

Tech London Advocates Turkey’in amacı, teknoloji şirketleri, üniversiteler, yatırımcılar ve kurumsal şirketlerden oluşmuş Türk ekosisteminin global büyümesine fayda sağlamak için onları Londra / Birleşik Krallık ekosistemiyle iletişim kurmalarına yönelik bilgi alışverişi oluşturmak.

Lansman etkinliği TLA Kurucu ve CEO’su Russ Shaw tarafından Tech London Advocates ve Global Tech Advocates ilkeleri ve vizyonunu anlattığı açılış konuşmasıyla başladı. Here East CEO’su Gavin Poole ve Plexal CEO’su Claire Cockerton kurmuş oldukları inovasyon merkezinin özelliklerinden ve vizyonundan bahsederken, uluslararası teknoloji topluluklarını da bu dijital kampüsle etkileşime davet ettiler. Etkinlik, Türkiye’nin Londra Büyükelçiliği Ticaret Ataşesi Aytuğ Göksu’nun Türkiye-Birleşik Krallık arası ilişkilerde teknolojinin önemiyle ilgili konuşmasıyla devam etti.

TLA Turkey ve UKBasecamp kurucusu Kutlu Kazancı, TLA Turkey’nin vizyonunu anlatırken Birleşik Krallık ve Türkiye teknoloji ekosistemleri arasında etkileşimi sağlayacak olan TLA Turkey’nin planladığı faaliyetlerden bahsetti. Kutlu Kazancı’nın sunduğu TLA Turkey lansman sunumunu buradan görüntüleyebilirsiniz.

Daha sonrasında Kutlu Kazancı’nın moderatörü olduğu ‘’Teknoloji şirketi kurmak ve geliştirmek’’ konulu panele Woto kurucu ortağı Ekin Çağlar, Fitwell kurucu ortağı Barış Özaydınlı, Leftbrain Technology kurucusu Kerem Sözügeçer ve Visionteractive kurucu ortağı Onur Candan konuşmacı olarak katıldılar. Panel konuşmacıları Birleşik Krallık piyasasında iş yapmanın avantaj ve zorluklarını, iki ekosistem arasında nasıl daha yakın bağlantı kurulabileceğini, İngiliz ve uluslararası yatırımcılarla nasıl çalışabileceği konularını tartıştılar. Konuşmacılar aynı zamanda iki ekosistem arasındaki işbirliğini geliştirmek için ticaret, taşeronluk, dış kaynak kullanımı, rotasyon programları, uygun vize sistemleri, hükümet ilişkileri ve sponsorluk programlarının önemine değindiler.

Kutlu Kazancı tarafından modere edilen ikinci panele ise ‘’Birleşik Krallık’ta iş yapmak’’ konusunda Kirazz Technologies kurucu ortağı İbrahim Göğüş, Mind The Ad kurucu ortağı Sıla Nur Işık, Barclays direktörü Burak Çiçeksever ve Go to Market Global kurucu ortağı Mark Stimpfig konuşmacı olarak katıldı. Panel konuşmacıları Birleşik Krallık pazarının hem yerel hem de uluslararası işler yapmak için bir merkez olduğu, bu ülkedeki hızlandırıcıların ve çokuluslu şirketlerin uluslararası iş geliştirmede ne kadar önemli olduğu, Brexit sonrası doğabilecek olan zorluk ve fırsatlarla neler yapılabileceği, ve farklı pazarlarda iş yapmak için gerekli olan adaptasyonlardan bahsettiler.

Etkinlik tüm katılımcıların yer aldığı bir networking kokteyl ile sona erdi.

Kutlu Kazancı tarafından yönetilen TLA Turkey ekibinin Yönetim Komitesinde İbrahim Göğüş, Sıla Nur Işık ve Eren Koçyiğit yer alıyor. TLA Turkey ekibini aynı zamanda Begüm Gülce Kogar ve Sevde Hato destekliyor.

Web sitesi: http://www.techlondonadvocates.org.uk/