Taksitle kira ödemek: E-Kira

Her ay yaptığınız ödemeler bütçelerinizi zorluyor olabilir. Bir de bu ödemelere kira eklendi mi işin içinden çıkmak gittikçe zorlaşabilir.

2014 yılında kurulan girişim yurt dışında uzun yıllardır uygulanan sistemin ülkemize uyarlanması aslında. Konut sahipleri ve kiracılarına kolaylık sağlayan E-Kira uygulaması ile kiracılar, kiralarını taksit şeklinde ödeyebiliyorlar.

Bu gibi bir sistemin Türkiye’de bir ilk olduğu belirten firma kurucuları, kiracıların seçtiği ödeme sistemiyle kiralarını diledikleri gibi ödeyebileceklerini dile getiriyorlar. Uygulamada kredi kartı ve banka kartı olmak üzere 2 seçenek bulunmakta. Kullanıcılar kredi kartıyla ödemeyi seçtiklerinde kiralarını 9 taksite kadar taksitlendirebilecek ya da kartın kesim tarihine göre 1 ay erteleyebilecekler.

Kiracıların zor zamanlarında onlara yardıma koşacak bu uygulamanın ödeme altyapısı servis sağlayıcılığını PayU oluşturmaktadır. Güvenilir, pratik ve hayat kurtaran bir uygulama olan E-Kira, kullanıcı arayüzü sayesinde ödeme işlemlerini de bir hayli kolaylaştırmaktadır. Uygulama aracılığıyla kira dışında, aidat ve depozito ödemelerini de yapabilen kullanıcılar, masraflarının yükünü de hafifletebilecekler.

17 anlaşması bulunun E-Kira uygulaması kullanıcıları, kira ve aidat ödemelerini bu uygulama üzerinden gerçekleştirebilirken uygun komisyon oranlarından da faydalanabilecekler.

Kişisel bilgilerin gizli tutulduğu ve güvenliğe önem veren bu uygulaması sayesinde kiracı ile konut sahibi arasındaki tartışmalar sona erecek gibi gözüküyor. Bu kiracı dostu yenilikçi yaklaşımlarından dolayı biz de E-Kira girişimini tebrik eder, uygulama kullanımının çığ gibi büyümesini dileriz 🙂