Stevie Awards Yılın Kadın Girişimci ödülü Ayşegül Akşak’a

ActionCOACH Türkiye kurucu ortağı Ayşegül Akşak, 170 kişilik jüri değerlendirmesi sonucu Stevie Awards Yılın Kadın Girişimci dalında Gümüş Ödül’ü almaya hak kazandı.

2012 yılında Ayşegül Akşak ve ortakları aracılığıyla Türkiye’ye getirilen işletme koçluğu alanında Dünya’daki büyük firmalar arasında gösterilen ActionCOACH, kadın girişimciler tarafından yönetilen bir firmadır. Türkiye’deki kadın girişimcileri güçlendirmek amacıyla faaliyetlerine devam eden ActionCOACH, bugüne kadar 3 bine yakın kadın girişimciye destekte bulunmuştur.

Stevie Awards Yılın Kadın Girişimci dalında Gümüş Ödül’ü kazanmanın yanı sıra “Stevie Awards for Women in Business“ta (İş Kadınları İçin Stevie Ödülleri), “İş Hizmetleri” (Business Services) dalındaki ödülün de sahibi olan Ayşegül Akşak, “ActionCOACH, üç kadın girişimci tarafından, Türkiye’deki kadın girişimcileri güçlendirmek amacıyla kuruldu. Bu ödülü, hayallerini gerçekleştirmeleri için çalıştığım, birlikte başarıya yürüdüğümüz kadınlara borçluyum. Stevie Ödülü, onları da güçlendirecek ve cesaretlendirecek” ifadelerinde bulundu.

Ayşegül Akşak kimdir?

Ayşegül Akşak ODTÜ Ekonomi Mezunu olan, henüz daha 21 yaşındayken kendi turizm şirketini kurmayı başarmış bir kadın girişimcidir. Turizm sektörüyle bir süre ilgilendikten sonra finans sektörüne geçen Akşak, Akbank, Deutsche Bank ve HSBC Bank gibi firmalarda görev yapmıştır.

Bu görevlerinin ardından 2 girişimci kadın ortağıyla beraber 2012 yılında Dünya’da işletme ve yönetici koçluğu firmalarının başında gelen ActionCOACH firmasını Türkiye’ye getirmiştir.

Akşak ActionCOACH Türkiye Temsilcisi olarak işletmelerin yeniden yapılanma ve büyüme süreçlerinde destek oluyor. Yaptığı işten memnun olan Akşak, girişimci olmayı hedefleyen gençlere de her türlü destekte bulunacağını bildiriyor.