Serpme kahvaltı için abonelik girişimi Mornero’ya yatırım

Kahvaltı odağındaki online girişim Mornero’ya, Tarvern Yatırım ve Danışmanlık tarafından yatırımda bulunuldu.

Girişimcilik, elbette hayal gücüyle şekillenen, sınırın, ucun bucağın olmadığı bir tercih. Bazen mobil uygulamalarla geniş kesimlerin iyi vakit geçirebileceği yazılımlarla, bazen sağlık alanındaki parlak bir fikirle vücut bulabiliyor. İlginç fikirler de yok değil, örneğin serpme kahvaltılar için aylık ve haftalık abonelik sistemi sunan Mornero‘da olduğu gibi…

Mornero, doğal ve sağlıklı kahvaltıları kullanıcılarına ulaştıran bir platform. www.mornero.com üzerinden operasyonlarını yürütüyor ve aldığı yatırımla dikkatleri bu kez yüksek oranda üzerine çekmeyi biliyor.

İstanbul Ticaret Odası’nın desteklediği Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi tarafından düzenlenen girişimci-yatırımcı buluşmaları kapsamında Monero’ya 1,1 milyon TL değerlemeyle yatırım geldi.

Yatırımın kaynağı, 2018’in yükselen ‘Startup Dostu’ kuruluşlarından Tarvern imzası taşıyor.

Alınan yatırım sonrasında İstanbul’da Levent ve Maslak çevresinde hizmet veren platformun daha fazla –kahvaltı-severe- erişmek hedefiyle operasyon alanını genişleteceği bildiriliyor. Mornero kurucusu Sabit Çakmaklı, amaçlarının İstanbul’dan sonra tüm Türkiye’de doğal ve lezzetli kahvaltıyı abonelerine ulaştırmak olduğunu ifade ediyor.