Moda tutkunlarına : Getsy

Özyeğin Üniversitesi öğrencileri tarafından oluşturulan bu uygulama sayesinde, kullanıcılar modayı yakından takip edebilecekler.

2016 yılında 6 kişilik bir ekip ile yolan çıkan bu girişim, moda takipçilerine hitap eden bir platform. Günün trendlerini kullanıcılara ulaştıran bu uygulamanın android ve ios için mobil uygulaması da mevcut.

Getsy diğer mobil uygulamaların aksine, kullanıcıyı satışa değil, ilgi alanlarına göre içeriğe yönlendiriyor. Uygulamada bulunan keşfet kısmına gelen kullanıcı beğendiği ya da beğenmediği kombinleri sağa sola iterek profil sayfasına kaydedebiliyor. Dilerseniz de profilinizde kendi kombinlerinizi oluşturabiliyorsunuz.

Ayrıca bir çok ürünü bir arada görebileceğiniz moda uygulaması olan Getsy de, ürünlerin fiyatlarını görmeniz de mümkün. Getsy’nin anlaşmış olduğu sayfalara giderek satın alma işlemlerini gerçekleştirebiliyorsunuz. Beymen, Mudo, Brandroom, Modagram, Trendyol, Koton ve Lidyana gibi tanınmış markalar ile anlaşması bulunun Getsy’de, kaydettiğiniz ürünün fiyatı düştüğünde size bildirim de geliyor.

Satışa yönelik e-ticaret uygulamalarına yeni bir anlayış getiren Getsy, bir çok kişi tarafından indirilmiş. Bu başarı sayesinde İTÜ Çekirdek’in de ilgisini çeken Getsy, hızlandırma programına kabul edilerek çevrede de adından söz ettirmiş.

Uygulamayı kullanmak ya da hakkında detaylı bilgi edinebilmek için websitesini ziyaret edebilirsiniz.