Minorpreneurs’un hedefi girişimci bir nesil yetiştirmek

Başarı, sadece eğitim hayatını tamamlayıp iş dünyasında kendine yer edinmiş yetişkinlere özgü bir kavram değil.

Başarılı olmak her yaşta insanın peşinde koşması gereken erdemler arasında yer alıyor. Başarının tohumları ise küçük yaşlarda atılıyor. Girişimcilik ruhuyla erken yaşta tanışan çocukların, birer yetişkin olduğunda başarıya ulaşma şansları da kayda değer oranda artıyor.

Minorpreneurs, İTÜ Çekirdek ve Unreasonable Labs hızlandırma programlarından aldığı güçle büyüyen yeni bir girişim olarak, çocuklara ve gençlere girişimciliği ve başarıya giden yolu öğretmeyi hedefliyor. 7-17 yaş arası çocuk ve gençlerin kendini keşfetmesi ve potansiyelini ortaya çıkarması için birer girişimci olarak yetişmelerine destek olan Minorpreneurs, bunun için çağdaş, yenilikçi, teknolojik ve interaktif eğitim modellerinden faydalanıyor.

Üretmenin verdiği büyük hazzı yetişen nesille paylaşmak için, “maker” hareketini de çocuklara aşılayan Minorpreneurs, sosyal medya üzerinde yaptığı paylaşımlarla da startup ekosisteminin teknik ve anlaşılması uzmanlık gerektiren kavramlarını, genç bir öğrencinin anlayabileceği kadar basitleştirerek açıklıyor.

Minorpreneurs iş ortakları arasında Helios Makerspace, Bizworld, Misfit, Secret Millionaires Club ve Venturelab gibi startup dostu kuruluşlar yer alıyor.