MEF Üniversitesi Girişimcilik Yüksek Lisans Programı başlıyor

Girişimcilik eğitim siteminin en temel parçalarından birisi olmalı. Bu konuda MEF Üniversitesi özel bir yüksek lisans programı başlatıyor: MEF Üniversitesi Girişimcilik Yüksek Lisans Programı

MEF Üniversitesi yaptığı bir duyuru ile girişimcilik alanında özel bir yüksek lisans programı başlattığını açıkladı. Bu programın geleneksel eğitim programlarından daha farklı şekilde kurgulanmış olması dikkat çekiyor. 12 Ekim’e kadar kayıtları sürecek program için, 27 Eylül’de Prof. Erhan Erkut’un soruları yanıtlayacağı özel bir etkinlik de gerçekleşecek.

İşte program ile alakalı MEF Üniversitesinden yapılan özel açıklama;

MEF Üniversitesi’nden girişim kurma sürecinde tecrübeli bir rehber arayanlar için eşsiz bir kaynak: MEF Üniversitesi Girişimcilik Yüksek Lisans Programı. Gündüz çalışan gece hayali peşinde koşmak isteyen girişimci adayları müşterilerin severek kullanacakları ürün fikirlerini çalıştaylar şeklinde geçecek derslerde keşfedecekler. Ürün nasıl geliştirilir, satış nasıl yapılır, müşterilere nasıl erişilir, yatırım nasıl bulunur soruları uygulamalı derslerde cevap bulacak. Programda vaka analizi, hoca anlatsın ben dinlerim yaklaşımı olmayacak, dersleri elini kirletmiş girişimciler, yazılımcılar ve yatırımcılar işleyecek ve girişimcileri uygulama konusunda zorlayacaklar. Derslere aktif katılım ve ödevlerin tamamlanması ile  girişimler adım adım hayata geçiyor olacak. Yatırımcıların katılacağı demo günümüz mezuniyet törenimiz olacak ve girişimcilerimiz programdan yatırım alarak mezun olacaklar.
Girişim Hızlandırma programı yaklaşımı ile geliştirdiğimiz programın detaylarına http://entr.mef.edu.tr/ adresinden erişebilir veya 27 Eylül’de Prof. Erhan Erkut’un sorularınızı yanıtlayacağı tanıtım buluşmasına katılabilirsiniz. 17 Ekim’de başlayacak program için başvuru ve kayıtlar için son gün 12 Ekim.
Kendinize bir iyilik yapın ve içinizdeki girişimciyi besleyin.