Magdalena Yeşil’in kaleminden: Power Up

“Akıllı kadınlar yeni ekonomide nasıl başarılı olabilirler?” Magdalena Yeşil başarılarla dolu yaşantısının meyvesi niteliğindeki deneyimlerini ve tavsiyelerini bu soruyu cevaplayan yeni kitabında paylaşıyor.

Magdalena Yeşil çok başarılı bir iş kadını, Silikon Vadisini yeni güçlendiği yıllarda keşfeden bir girişimci, pek çok şirket kuran, Stve Jobs’dan Apple’a gelmesi için yapılan teklifi iki kez geri çeviren sıradışı bir kimlik.

FinTech İstanbul için verdiği özel röportajında; “Mutlaka diğer insanlardan tavsiyeler almaya çalışırım çünkü her zaman elimdeki bilginin yetersiz olabileceği fikrini hep korurum” diyen Yeşil Ekim ayının sonunda yayınlanan kitabı Power Up‘da yaşantısı boyunca kazandığı deneyimleri ve uyguladığı stratejileri okuyucularına aktarıyor.

Yeşil’in kitabı “How smart woman win in the new economy?” Türkçe tercümesiyle; “Akıllı kadınlar yeni ekonomide nasıl başarılı olabilirler?” üst başlığını taşıyor. Kitabın ismi olan Power Up ise Gücü Açmak, Enerjiyi Açığa Çıkartmak, Güçlenmek gibi anlamlara sahip.

1976 yılında elinde sadece iki bavul ve cebinde 43 dolar ile Silikon Vadisine ayak basan Yeşil’in kitabında aradan geçen süre boyunca dünyanın en büyük şirketlerinden birisi olan Salesforce’un ilk yatırımcılarından birisi olmaya giden süreci, ABD gibi bir ülkede bile öne çıkan cinsiyet ayrımcılığına karşı nasıl mücadele ettiğini anlatıyor.

Sadece bir motivasyon ve kişisel gelişim kitabı olmayan Power Up aynı zamanda iş dünyasında uygulanması gereken stratejilere yönelik bilgiler de sunuyor.

Magdalena Yeşil’i başarılı akriyeri kadar bu kariyeri böylesine bir eserde okuycuylarla buluşturduğu için tebrik ediyoruz. Umarız Power Up en kısa zamanda Türkçe’ye çevrilerek kendi dilimizde de okuyucular ile buluşur.