Kurum içi girişimcilik için “Intrapreneurs Programı”

Türkiye’nin büyük şirketlerine kurum içi girişimcilik alanında eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunan Core Strateji ve girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak için kurulan Türkiye Girişimcilik Vakfı (GİRVAK)’nın ortaklığıyla aktif hale gelen “Intrapreneurship Programı”’na başvurular 5 Eylül’de sona erecek.

“Intrapreneurs Programı” ile şirketlerde yeni iş fikirleri geliştirerek, bu fikirlerin başarılı bir şekilde ticarileşmesini sağlayacak. Şirketlerin kurum iç girişimciliğin artmasını ve bu alanda kariyer hedefi olan gençlerin donanımlı hale gelmesini sağlayacak program, 29 Eylül 2017 tarihinde başlayacak.

Son dönemde, şirketlerin hayatta kalma sürelerinde yaşanan düşüş ve rekabetten ayrışma ihtiyacı, yenilikçi iş geliştirmeye olan ilgiyi artırdı. İç girişimcilik alanında deneyimli ve yetkin çalışan sayısının sınırlı olması ise şirket içi yenilik arayışında karşılaşılan problemlerin başında geliyor. Bu noktadan hareketle geliştirilen “Intrapreneurs Programı”, Türkiye’deki şirketlerin rekabette fark yaratmasına liderlik edecek iç girişimciler yetiştirmeyi hedefliyor.

Çalışan yönetiminde yeni iş geliştirme eforunu artırmaya odaklanan program aynı zamanda, şirketlerde girişimcilik ve inovasyon konularından sorumlu departmanlarda rol alan çalışanları güçlendirmeye de odaklanıyor. Program kapsamında yer alan “İç girişimcilik programları yönetim modülü” ile ilgili departman çalışanlarına kurumlarda yürütülen girişimcilik programlarını anlaması ve yönetebilmesini sağlayacak bir altyapı sunuluyor.
Son 2 senede, 14 sektörden 35 şirketle kurum içi girişimcilik programı uygulamalarına yönelik çalışmalara danışmanlık veren Core Strateji ekibi tarafından yürütülecek olan programa, sınırlı sayıda kontenjanla yeni mezun ya da son sınıf öğrenciler de dahil edilecek.

Teori ve pratiğin harmanladığı toplam 8 tam gün sürecek olan program ile katılımcıların iş modeli geliştirme, müşteriyle geliştirme, ürün geliştirme, girişimcilik finansmanı ve kurumlarda inovasyon konularında güçlenmesi sağlanacak. 29 Eylül 2017’de başlayacak olan “Intrapreneurs Programı”, Habita Coworking’de gerçekleştirilecek.