Kadın girişimcilere yönelik Arya İş Atölyeleri için başvurular başladı

Kadın girişimcilerin mevcut işlerini geliştirmelerine yönelik Arya İş Atölyeleri’ne an itibarıyla başvuruda bulunulabiliyor.

Türkiye’de kadın girişimciliğin geliştirilmesine yönelik programlara bir yenisi daha ekleniyor. Bu kapsamda kadın girişimcilere yönelik olarak düzenlenen ve Türkiye İş Bankası tarafından desteklenen Arya İş Atölyeleri’nin başvuruları alınmaya başlandı. Etkinlikler girişimci adaylarından ziyade halihazırda girişimci olan kadınlara hitap ediyor.

3 ay sürecek olan ücretsiz atölye çalışmalarına iş sahibi kadın girişimcilerin başvuruları bekleniyor. Kadın girişimcilerin mali açıdan şirket kurmuş olmalarının (başvurularda vergi numarası gibi bilgiler bekleniyor) yanı sıra halihazırda en az 1 ya da 2 çalışanının bulunması isteniyor. Ayrıca girişimlerinin belli bir ciroya sahip olmaları gerekiyor.

Deneyim ve örneklemelerle şekillenecek

Program kapsamında uygulamalı çalışmaların olacağı, katılımcılara sertifika verileceği bilgileri de aktarıldı. Katılımcıları klasik sunum mantığından çok farklı, tecrübe ve örneklerle şekillenen zengin bir deneyimin beklediği özellikle vurgulanıyor.

Farklı modüller halinde verileceği belirtilen eğitimlerde katılımcılara seçim yapabilme imkanı tanınıyor. Modüllerin başvurularının ise 1 hafta öncesinde tamamlanacağı ifade ediliyor.

Daha fazla bilgi ve başvuru için buraya tıklayabilirsiniz.