İzmir’de THY ile iş imkanı sağlayan girişim programı

Teknopark İzmir ve THY iş birliği ile gerçekleştirilecek Türk Hava Yolları Girişim Programı’na son başvuru tarihi 11 Mart 2018 Pazar günü.

Girişim programlarının önemi son derece yüksek. Bu alanda Türkiye’nin dört bir yanında, dikkat çekici projeler hayata geçiriliyor. İzmir merkezli Türk Hava Yolları Girişim Programı da bunlardan biri.

Son başvuru tarihi 11 Mart 2018 olarak açıklanan Türk Hava Yolları Girişim Programı, potansitel faydaları ile son dönemin öne çıkan girişim programları arasında konumlanıyor.

Yapay zeka, IoT, VR/AR, robotik/animasyon, Blockchain konularındaki iş fikri ve teknoloji doğrulaması için sunulan çözümlerin 3 ay boyunca Türk Hava Yolları’nda testi, uzmanlar tarafından sağlanacak mentorluk desteği, Teknopark İzmir’de kuluçka/hızlandırma desteği programın katkıları arasında yer alacak.

Ve nihai sonuç olarak 3 aylık pilot programın ardından se başarılı olan girişimler, Türk Hava Yolları ile çeşitli konularda iş birliği imkanı yakalayacak.

11 Mart’taki son başvuruların hemen ardından, 14 Mart 2018 Çarşamba günü ise Teknopark İzmir İnovasyon Merkezi’nde tanışma toplantısı gerçekleştirilecek. Söz konusu girişim programının yoğun ilgi görmesi bekleniyor.