İstanbul Startup Angels yatırım desteği aldı

Hazine Müsteşarlığı tarafından akreditasyonu sağlanmış olan İstanbul Startup Angels, Nexus Ventures ve Hande Enes‘den yatırım aldı.

İstanbul Startup Angels girişimcilere yaptığı yatırımlarla dikkat çeken bir melek yatırım ağı. 2016 yılının Ocak ayından itibaren birçok girişim ile yatırım anlaşması imzalamıştır. Aralarında Evreka, Sinemia, Pubinno, BagajPark Kolay, 11sight ve ACL Teslim’in de bulunduğu 24 yatırım İstanbul Startup Angels tarafından yatırım alan girişimler arasındadır.

İstanbul Startup Angels, Nexus Ventures ve Hande Enes‘den aldığı yatırımlar ile, kendi yatırım operasyonlarını ve sermaye bazlı kitlesel fonlamalarını yönetmek amacıyla kurdukları StartupFon sitesini büyütmek için kullanmayı planladıklarını açıkladılar. Beta aşamasında olan site ile küçük yatırımcılar da internet girişimlerine yatırım yapma şansı yakalayacaklar.

İstanbul Startup Angels’a yatırım yapanlardan biri olan Nexus Ventures’un CEO’su Burak Örücü, “İstanbul Startup Angels’ın, hızlandırma programları, melek yatırım ağı ve kitlesel fonlama platformu sayesinde yatırımcılar için tek platformda farklı alternatifler sunabilmesi ve bununla birlikte girişimciler için tek platformda bütünleşik çözüm önerisi geliştirebiliyor olması yatırım kararımızda etkili olmuştur.” ifadelerinde bulundu.