İstanbul içi servis uygulaması

Trafikten, trafikteki araç sayısından, toplu taşımaların kalabalıklığından ve dolu olduğu için yolcu almayan otobüs şoförlerinden şikayet edip dururuz.

Büyük şehirlerde yaşayanlar çok iyi bilir trafiğin bitmek bilmeyen çilesini. Hele ki İstanbul’da yaşayanlar “40 dakikada Mecidiyeköy’ün bir yerinden diğer yerine anca gidebiliyorum, 1 saattir köprünün başındayım milim ilerleme yok, orta kapıdan binin efendim burada yer kalmadı” gibi lafları çok duymuştur. Özellikle iş saatlerindeki yoğunluk, kişilerin iş hayatlarını, sosyal çevrelerini ve kendilerine ayıracakları zamanları da etkilemektedir.

Yukarıda saydığımız sorunun en büyük temeli aslında trafikte kişi başına düşen araç sayısıdır. Mart 2017‘de kurulan BiSerwis girişimi de bu konuyu temel alan bir platform. Asıl amaçları trafikteki araç sayısını azaltarak, yolcuları sıkışık toplu taşıma ortamından kurtarmak, onlara güvenilir, konforlu ve ekonomik bir yolculuk sağlayabilmek.

Aynı güzergah üzerinde oturan kişileri iş yerlerine kadar ulaştıran bu girişimin akıllı telefonlar için uygulaması da var. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar, servisin nerede kaldığını görebiliyor, daha önceden belirlenen rotayı düzenleyebiliyor, servisin rotasını inceleyip kendine uygun olup olmadığını görebiliyor, sürücü ile iletişime geçebiliyor ve ödeme ile ilgili işlemlerini yapabiliyorlar.

Bireysel kullanımın yanı sıra şirkeler için de uygun olan BiSerwis Uygulaması mevcut. Bu sayede şirket çalışanları de BiSerwis ayrıcalıklarından yararlanabiliyorlar.8

Trafikteki kişisel araç kullanım sayısını azaltmayı hedefleyen BiSerwis uygulaması, kullanıcıları toplu taşıma sıkışıklığından kurtarırken aynı zaman da park ve benzin derdinden de kurtarıyor.

BiSerwis hakkında detaylı bilgi almak ve bu hizmetten yararlanmak istiyorsanız websitesini ziyaret edebilirsiniz.