İşini severek yap, mutlu ol!

İşini sevmeden yapmaya devam eden ve bu yüzden farklı bir iş arayışında olan, ya da henüz öğrenci olup nasıl bir meslek yapmak istediğine karar vermemiş kişiler için oluşturulmuş bir platform olan İşini Sev girişimini sizin için inceledik.

İşini Sev’in kurucusu olan Duygu Aynur, hayatı boyunca bir çok firmada çeşitli departmanlarda çalışmış. İşini sevmesine rağmen yoğun iş hayatı, sürekli seyahat etme durumu, kendine ve çevresine zaman ayıramama gibi bir çok sebepten dolayı, işinden istifa ederek bu girişimi kurmak için çalışmaya başlamış.

Konfüçyus’un dilden dile dolaşan ünlü bir sözü var bu konuda hakkında; “sevdiğin işi yaparsan, ömrün boyunca çalışmazsın”. Kişinin sevdiği bir işi yapması bu noktada önem kazanıyor aslında.

İşini Sev girişiminde süreç nasıl işler?

İşini Sev girişimi, işinden memnun olmayan ya da henüz mesleğine karar verememiş kişilere mentörlük sağlayan bir internet sitesi aslında. Pilates eğitimcisinden fotoğrafçıya, aşçıdan anaokulu yöneticisine kadar bir çok sektörden insanın bulunduğu bu sitede, kullanıcılar merak ettikleri meslekler hakkında videoları izleyebiliyorlar. Meslek videolarının yanı sıra bu meslekleri yapan kişilerle canlı video konferansı yaparak o meslek hakkında merak ettiklerini mentörlerle konuşabiliyorlar. Hatta girişimin sunduğu hizmet sayesinde kullanıcılar, merak ettikleri bir meslek sahibi ile 1 gün geçirerek, o meslek hakkında deneyim kazanabiliyorlar.

Kullanıcılar, platformdaki hizmetlerden dilediklerince faydalanabilmektedirler. Dileyen kullanıcılar, bir işe başladıklarında bile meslek sahibi rol modelleriyle tekrar konuşabiliyorlar. Girişimin vermiş olduğu mentörluk hizmetinin yanında, platformda bireylerin başvuracağı iş imkanları da bulunmakta.

Girişimin amacı, bireylerin kendilerinden daha emin bir şekilde iş hayatına atılmaları, işlerini severek başarılı bir hayat sürebilmeleridir.

İş hayatındaki mutsuzluğunu pozitif bir faydaya dönüştüren Duygu Aynur, mesleklerinden memnun olmayan kişiler için harika bir hizmet sunuyor. Bireylerin karar verme süreçlerini kolaylaştıracak olan bu uygulamaya siz de göz atmak ister, ve bu hizmetten faydalanmak isterseniz websitesini ziyaret edebilirsiniz.