Good Parents, ailelerin akıllı rehberi olacak

Çocukların gelişimi için gerekli olan tüm etkinlik ve eğitimleri tek ekrana sığdıran yenilikçi uygulama Good Parents, seeding aşamasında 10 Milyon TL değerlemeyle yatırım alarak start-up dünyasına hızlı bir giriş yaptı.

Web sites, iOS ve Android uygulaması olarak hayata geçirilen Good Parents; çocukların yaşına, ilgi alanlarına ve lokasyonlarına göre en uygun etkinlikleri sıralıyor ve ebeveynlerin akıllı rehberi olmayı hedefliyor. Fikir sahibi olan, Türk Eğitimci ve Kadın Girişimci Burçin Önal ve TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen ortaklığında hayata geçirilen uygulama, 1 Kasım’dan itibaren ailelerin hizmetine sunulacak.

Kolay kullanımı ve yapay zekası sayesinde, Good Parents, çocuklar için en uygun binlerce etkinlik ve eğitimi, modern ebeveyne sunacak. Etkinliklere, tek tuşla, yaşa ve lokasyona göre sıralayabilen akıllı uygulama “beni kullandıkça seversin” diyor ve kullanıma bağlı kullanıcı tanıma özelliğiyle de çocukların arkadaşı, ailelerin danışmanı olmayı hedefliyor. Uygulama, etkinlikleri puanlama, eksiksiz eğitim ve hizmet veren kuruluşları ödüllendirme özelliğiyle ailelerin “güvenilir” rehberi olmayı öncelikli olarak hedefliyor.

Uygulama Uzman Eğitimciler Tarafından Yazıldı, Yapay Zeka İle Her Çocuğun Dünyası Özelleştirildi.

Ailelerin sorumlu ve sosyal ebeveynlik hayatına yardımcı bir rehber olarak tasarlanan Good Parents, uzman eğitimci kadrosuyla birlikte araştırdığı ve hazırladığı etkinlikleri, çocukların kişisel özelliklerine ve yaşadıkları semte göre filtreliyor ve ailelere sunuyor.  Yapay zekası sayesinde kısa sürede kullanıcısıyla arkadaş olan Good Parents, ailelere yaşadıkları deneyimleri puanlama imkanı sunarken, uygulamayı kullandıkça  ailelere ve çocuklarına da hediyeler kazandırıyor.

Good Parents ailelere zaman tasarrufu sunarken aynı zamanda diğer ailelerin de katıldıkları etkinlikleri görme, onları davet etme ya da katıldıkları etkinlikleri paylaşma özellikleriyle “sosyal ve mutlu bir topluluk” yaratmayı amaçlıyor.