Global Girişimcilik Kongresi (GEC18IST) 16-19 Nisan’da İstanbul’da düzenlenecek

170 ülkeden 4 bin kişinin katılımının beklendiği uluslararası bir etkinlik olan Global Girişimcilik Kongresi, 16-19 Nisan’da İstanbul’da düzenlenecek.

Bu yıl 10’uncusu düzenlenecek olan Global Girişimcilik Kongresi (GEC18IST), 16-19 Nisan tarihleri arasında Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Conference Center’da düzenlenecek.

Girişimcilik dünyasının önde gelen isimlerinin katılımıyla zengin bir deneyim unsuru sunması beklenen uluslararası etkinliğe; Tokyo (Japonya), Dublin (İrlanda) ve Doha (Katar) şehirleri de aday olmuş, ancak İstanbul seçilmişti.

Organizasyon Komitesi Başkanlığı Ali Sabancı tarafından yürütülen etkinliğin katılımcılarının yüzde 90’a yakın bir kesiminin yabancı olacağı kaydediliyor.

Geçen yıl Güney Afrika’nın başkenti Johannesburg’ta düzenlenen etkinliğe 170 ülkeden 4 bin kişi bekleniyor. 300’ün üzerinde konuşmacının yer alacağı GEC18IST’de bu isimler arasında eski Coca Cola CEO’su Muhtar Kent, P&G’den Guy Peri, Fadi Ghandour (Aramex, Abraaj, Wamda), Jeff Hoffman (Colorjar), Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu, Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın, Girişimcilik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sina Afra, İyzico Kurucusu ve CEO’su Barbaros Özbugutu gibi isimlerin yer alacağı bildiriliyor.