Global Girişimcilik Haftası başladı!

Her yıl 170 ülkede düzenlenen Global Girişimcilik Haftası, bu yıl da 13-19 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Yerel, ulusal ve küresel birçok etkinlikle, girişimcilik ekosisteminden birçok insanı bir araya getiren ve gençleri girişimciliğe teşvik etmeyi amaçlayan bir program olan Global Girişimcilik haftası bu yıl 13-19 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Türkiye’de onuncu defa kutlanan bu programda, hafta boyunca iş dünyasından birçok yönetici, fikir önderi, başarılı girişimciler ve uzmanlar, gönüllü olarak gençlerle buluşarak tecrübelerinden bahsedecekler. 15-30 yaş arasındaki gençlerle bulaşacak olan mentörler, gençlere tecrübelerini aktarmanın yanı sıra, girişimcilik hakkında da detaylı bilgi verecekler.

Gençlerde girişimcilik farkındalığı yaratma amacı güden bu program, Türkiye’de yer alan birçok üniversitede gerçekleşecek etkinlikler kapsamıyla da gençlerle buluşacak. Global Girişimcilik Haftası boyunca, üniversiteler dışında ülke genelinde de birçok farklı yerde paneller, konferanslar, oturumlar, çalışma atölyeleri, fikir yarışmaları ve eğitim programları gibi çok sayıda etkinlik düzenlenecek.

Global Girişimcilik Haftası hakkında detaylı bilgi edinmek ve etkinlik takvimine ulaşmak için websitesini inceleyebilirsiniz.