Girişimcilik dersinde, Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri öğrencilerle tecrübelerini paylaştı

Kadın Girişimciler Kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleşen, Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi Girişimcilik dersine katılım yoğundu.

2013 yılında, TOBB İzmir İl Kadın Girişimciler Kurulu ve  Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi işbirliği sonucunda fakülte öğrencilerine girişimcilik dersleri verilmeye başlandı. TOBB İzmir İl Kadın Girişimciler Kurulu ile Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi arasında imzalanan Eğitim ve Araştırma Protokolü ile öğrenciler, Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri tarafından verilen girişimcilik derslerine katılabilmektedirler. Fakülte öğrencileri, derslere katılmanın yanı sıra kurul üyelerinden mentörlük desteği de alabiliyorlar.

İş dünyasının başarılı kişilerinin konuşmacı olarak katıldığı derslerde öğrenciler, teknik anlamda kendilerini geliştirirken aynı zamanda iş dünyasının başarılı kişilerinden de profesyonel hayat hakkında detaylı bilgi edinebiliyorlar.

İzmir Ticaret Borsası’nda ve TOBB İzmir İl Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) organizasyonu kapsamında Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi öğrencilerine yönelik Girişimcilik dersi gerçekleşti. Girişimcilik dersinin açılış konuşmasını ise Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Aysel Öztezel yaptı. Konuşmasında, öğrencilere girişimcilik ile ilgili deneyimlerini aktaran Öztezel, “Çalışmalarımız arasında belki de en değerlilerinden biri geleceğimiz olan yeni nesillerle bir araya gelip onlara iş yaşamındaki tecrübelerimizi aktarabilmektir. Protokolü imzaladığımız günden bu yana yüzlerce öğrenciye ulaştık. Öğrencilerin bu derse olan yoğun ilgisi sevindirici. Bu yıl ise fakültede 36 öğrencimiz girişimcilik dersini alıyor ve geleceğe daha emin adımlarla hazırlanıyor. Bu anlamda öğrencilerimizle bir arada olmaktan ve onlara katkı sağlamaktan memnuniyet duyduğumuzu belirtir, bizlere ev sahipliği yapan ve çalışmalarımıza destek olan İzmir Ticaret Borsası’na teşekkür ederim.” ifadelerinde bulundu.

Etkinliğe konuşmacı olarak katılan Kadın Girişimciler Kurulu üyelerinin öğrenciler için önemli rol model olduklarını belirten Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Görevlisi Meltem Kolday, “Etkinlikte Kadın Girişimciler Kurulu üyelerinin rol model olma yolunda yapmış olduğu değerli paylaşımlar,  üniversitede düzenlenen girişimcilik derslerinde de devam edecek” dedi.

Fakülte öğrencilerine Girişimcilik dersi kapsamında, iş hayatı, girişimcilik ve kendi deneyimlerinden bahseden Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri, ders bitiminde öğrenciler ile bir araya gelerek fotoğraf çektirdi.