Gazi Teknopark Yeni Girişimcilerini Bekliyor

Gazi Üniversitesi bünyesinde girişimcilik ekosistemine katkı sunan Gazi Teknopark, yeni girişimciler arıyor.

2017 yılında 26 girişimcinin TÜBİTAK’tan toplam 3 milyon 900 bin lira fon almasına olanak sağlayan Gazi Teknopark BİGG Anahtar Programı yeni dönem başvuruları başladı.

Yüzde 79 başarı oranıyla en başarılı uygulayıcı kuruluşlardan biri olan Gazi Teknopark’ın bu yılki BİGG birinci çağrı başvuruları için son tarih 15 Ocak 2018. Gazi Teknopark’ın Bireysel Genç Girişim (BİGG) Anahtar Programı’na başvuran girişimciler, kendi alanlarında uzman olan deneyimli kişilerden eğitim ve birebir mentorluk desteği alarak, iş planı hazırlamayı, iş modelini, doğru bir şekilde kurgulamayı ve pazarı tanımlayıp geliştirmeyi öğreniyor. Program sonunda TÜBİTAK BİGG panelinde başarılı olan girişimciler, TÜBİTAK’ın sağlayacağı 150 bin liralık hibe desteğinin yanı sıra Türkiye’nin en başarılı kuluçka merkezlerinden olan Gazi Anahtar Kuluçka Merkezi’nde yer almak, Gazi Teknopark’ın iş fikri yarışmalarına katılmak ve yatırım ağına erişim gibi pek çok fırsattan faydalanma hakkı kazanacak.

Programa üniversitelerin lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerinden birini en çok 10 yıl önce almış mezun kişiler ile üniversitelerin herhangi bir lisans programından bir yıl içinde mezun olabilecek durumdaki öğrenciler başvuru yapabilecekler.