Founder Institute İstanbul kış dönemi başvuruları başladı

Silikon Vadisi merkezli olan küresel girişim ağı Founder Institute İstanbul, 2018 kış dönemi başvurularının başladığını bildirdi.

Girişimcilerin sürdürülebilir teknolojik şirketler kurmasında destek olan Silikon Vadisi merkezli küresel bir girişim ağı olan Founder Institute, kış dönemi başvurularının başladığını duyurdu. Açılan başvurular 24 Ocak’a kadar sürecek olup, başvuruların bitmesiyle değerlendirme süreci başlayacak.

2009 yılından bu yana birçok teknoloji girişiminin hayata geçirilmesinde girişimcilere destek olan Founder Institute İstanbul, başvuruları detaylı ve titiz bir şekilde incelediklerini belirtiyor. Founder Institute İstanbul programının koordinatörlerinden olan Ali Erhan Nalbant bu konu hakkında, “2009 yılından bu yana 100’den fazla şehirde bin 650’nin üzerinde teknoloji girişiminin kurulmasına destek olduk. Fikirden çok girişimlerin özelliklerine önem veriyor, başvuruları değerlendirirken oldukça titiz ve seçici davranıyoruz. Bu sayede, programlarımızdan mezun olan girişimlerin hayatta kalma oranı yüzde 81. Fonlanma oranları ise yüzde 45” ifadelerinde bulunuyor.

Fikirleri destekleyerek bugüne kadar yüzlerce teknoloji girişiminin kurulmasında girişimcilere destek olan Founder Institute İstanbul, Silikon Vadisi tarafından oluşturulmuş bir müfredata sahip. Müfredat içerisinde, eğitim, uygulama, ve mentorluk bölümleri yer almakta.

Founder Institute İstanbul hakkında detaylı bilgi edinmek ve kış dönemi başvurularını kaçırmak istemiyorsanız link aracılığıyla siteye ulaşabilirsiniz.