Founder Institute İstanbul, 2018 Girişimcilik Programı Başladı!

Girişimcilerin başarılı ve sürdürülebilir teknoloji şirketleri kurmalarına yardımcı olan Silikon Vadisi merkezli küresel girişim ağı Founder Institute İstanbul’un 2018 yılı Girişimcilik Programı başladı.

Girişimcilik Programı’nda bulunan 2 aylık ön değerlendirme sürecinin ilk etkinliği “Kurumsal Hayattan Girişimciliğe Geçiş” başlığıyla 16 Kasım Perşembe günü Kolektif House Levent’te gerçekleşti. Katılımın ücretsiz olduğu etkinlikte; dugun.com Kurucu CEO’su Emek Kırbıyık, PayU Türkiye CEO’su Emre Güzer ve Ödeal CEO’su Fevzi Güngör, girişimci ve girişimci adaylarıyla bir araya gelerek, hem kendi tecrübelerini paylaştı, hem de merak edilen soruları yanıtladı.

Founder Institute 2018 Girişimcilik Programı kapsamında 16 Ocak 2018’e kadar sürecek olan başvuru ve ön değerlendirme sürecinde adaylar, girişimcilik konusunda başarılı isimlerle bir araya gelerek bilgi ve deneyimlerini birinci ağızdan dinleme ve Girişimcilik Programı’nı yakından tanıma fırsatı bulacak. Başvuran adaylar arasından ön değerlendirmeyi geçen belirli sayıdaki girişimci adayı, Founder Institute Silicon Valley tarafından oluşturulan müfredatı takip ederek programın eğitim, uygulama ve mentorluk bölümüne katılmaya hak kazanacak. Şubat 2018’de başlayıp 14 hafta sürecek program kapsamında girişimci adayları, Türkiye’den ve global Founder Institute ağından mentorlar ile buluşma şansı yakalayacak ve fikirlerini hayata geçirmeye bir adım daha yaklaşacak.

2018 Girişimcilik Programı’nın eğitim takviminde 28 Kasım’da “Teknoloji kökenli olmadan teknoloji girişimi kurmak” başlıklı etkinlikte konuşmacı olarak Fırat İşbecer katılacak. Ardından 6 Aralık’ta “Startup fonlama 101: Fikriniz için sermaye bulmak” etkinliği gerçekleşecek. 19 Aralık’ta ise “Startup nasıl kurulur: Ekosistem liderleri ve tecrübeli girişimciler ile buluşma” etkinliği gerçekleşecek. 9 Ocak 2018’de  ” Mühendislikten Girişimciliğe: Startup Temelleri” etkinliğinin ardından 16 Ocak 2018’de “Sıfırdan bir Startup Şirketi Kurmak” etkinliğiyle sona erecek. Ücretsiz gerçekleşecek olan etkinliklere buradan kayıt olabilirsiniz.