Fiyatını bulamadığın ürün kalmasın: ScreenShop

Eğer ki iyi bir sosyal medya kullanıcısıysanız, takip ettiğiniz kişiler aracılığıyla neyin moda olduğunu çok iyi bilirsiniz. “Kim nerede ne giymiş, nereden almış onları” gibi bilgilere ulaşmak kolaydır, öyle değil mi? Peki ya hiç bu bilgilere ulaşamadığınız durumlar oldu mu?

Biz bu soruyu “oldu” olarak cevaplayacağınızı düşünüp size bu girişimi tanıtmak istedik. ScreenShop girişiminin işlevi aslında biraz da adında gizli.

Furkan Ençkü, Muhammed Yeşilyurt ve Eda Elif Özbek tarafından hayata geçirilen ScreenShop, instagram ve internette gördüğünüz ürünlerin fiyat bilgilerine ulaşmanızda size yardımcı olan bir uygulama.

“Çek, tıkla, satın al” sloganıyla kullanıcı dostu olan bu uygulama, ekran görüntüsü aldığınız ürünleri tarayarak, sizi ürünün bulunduğu satış kanalına yönlendiriyor. Android ve IOS telefonlar için uygulaması olan ScreenShop, eşleşen ürünler için anlık bildirim vermesinin yanı sıra sizi mail yoluyla da bilgilendiriyor.

Uygulama içerisinde favori ürünlerinizi oluşturacağınız bir bölüm de bulunmakta. Görselini yüklediğiniz ürünün piyasada satışı yoksa satışa sunulduğunda sizi bilgilendiriyor, ya da fiyatında bir indirim söz konusu olduğunda size bildirim gönderiyor. Uygulamada bulunan kamera özelliğiyle dergi ya da gazete gibi basılı materyallerden görüntü aldığınız ürünler hakkında da fiyat bilgisine ulaşabiliyorsunuz.

Uygulamanın içerisinde yer alan ScreenStars ile de takip ettiğiniz fenomenlerin paylaştıkları ürünlere anında ulaşabiliyorsunuz.

Instagram ve diğer sosyal medya araçlarının, kullanıcıyı satış linklerine etkili bir şekilde yönlendirememesi ve bu yüzden websitelerin trafik çekememesi sorununa yaratıcı bir çözüm getiren uygulama, sosyal medya satış oranlarını arttırmayı hedefliyor.

Bir Türk  girişimi olan ScreenShop, 10’dan fazla firmayla da anlaşması bulunmakta. Sosyal medya satış oranlarını yükseltmek isteyen bu girişime biz de başarılar dileriz.

Girişim hakkında detaylı bilgi için websitesini ziyaret edebilirsiniz.