FikirAtölye, girişimler ile şirketleri buluşturuyor

FikirAtölye şirketlerin girişimcilik ekosistemi ile tanışıp, girişimlere yatırım yapmasını veya partnerlik/ işbirliği kurarak beraber çalışmasını sağlıyor. Bunu yaparken şirketlere bir danışmanlık hizmeti sunuyor.

Düzenli olarak şirketlere ulaştırdığı “Girişimcilik Ekosistemi Raporları” ile şirketlerin gelişmelerden haberdar olmasını, fırsatları görebilmesini sağlıyor. Şirketin sorunlarına çözüm olabilecek girişimleri tespit edip, hangi girişim ile hangi modellerde çalışılmasının daha uygun olacağına dair çalışmalar yürütüyor. Şirketlerin hali hazırda yaptığı işleri bir girişim ile çalışarak, onu satın alarak belki de yeni bir girişim yaratarak nasıl daha etkili, az maliyetli, hızlı yapabilirler sorusuna cevaplar arıyor.

Şirketler girişimler sayesinde yaptıkları işleri daha verimli yapabilirken aynı zamanda müşterilerine yeni deneyimler yaşatabiliyor, kendilerine yeni kanallar yaratabiliyorlar. Bunun yanında 1000 büyük şirket ile yapılan ankete göre üst düzey yöneticilerin %83’ü girişimlerle işbirliklerinden bir şeyler öğreneceğine inanıyor.

Dünyada iş modelleri, iş yapış şekilleri son hızda değişirken ve şirketlerin geleneksel yöntemler ile geleceği yakalanası mümkün değilken, FikirAtölye şirketlerin bu değişimi, dijitalleşme sürecini girişimler sayesinde yakalamasını amaçlıyor.

Allianz, Armas Hotels, Pegas, Evre Group gibi firmalar ile çalışan FikirAtölye 30’dan fazla şirketi girişimcilik ekosistemi ile tanıştırdı. Şirketlerin girişimlerle buluşup işbirlikleri kurmasını sağladı.