Edirne’de öğrencilere yönelik girişimcilik zirvesi düzenlendi

Edirne’de lise öğrencileri tarafından organize edilen etkinlik, gördüğü yoğun ilgiyle dikkat çekti.

Edirne’de Bahçeşehir Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri tarafından organize edilen Gençlik ve Girişimcilik Zirvesi yoğun ilgiyle tamamlandı. Başarılı girişimcilerin konuşmacı olarak yer aldığı etkinliğe Edirne’deki birçok liseden öğrencilerin yanı sıra Bursa ve Eskişehir’den de katılım oldu.

Etkinlik duyurularını Edirne’yle sınırlı tutmayarak birçok şehirde paylaşan öğrenciler, büyüterek her yıl gerçekleştirmek istediklerini ifade ettiler.

Bahçeşehir Koleji çok amaçlı salonundaki etkinlikte akademisyen Burak Küntay, BAU TTO Koordinatörü Hatice Tuğsavul, ödüllü genç girişimci Atalay Hüryaşar, girişimciler Alp Onur, Alper Almelek, Ahmet Emre Ceyhan, Mehmet Can Aşar, Burak Bozkurt, “Bir İşe Giriştik” ekibi ve e-Girişim kurucusu Hilmi Öğütçü konuşmacı olarak yer aldı.

Edirne Bahçeşehir Koleji Lise Müdürü Aysun Yiğitsoy: “Bölgemiz için lise düzeyinde gerçekleşen ilk girişimcilik etkinliğinin okulumuzda, Bahçeşehir Koleji öğrencileri tarafından yapılmış olması bizim için büyük bir gurur oldu. Bölgeden ve hatta farklı illerden gelen 500’ün üzerinde öğrencide bir farkındalık oluşturuldu. 11 konuşmacı burada onları dinleyen yüzlerce öğrencinin ufkunu genişlettiler, her birine bizimle oldukları için ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.