Dünyaca ünlü seri girişimci TEB Girişim Evi’nde girişimcilerle bir araya geldi

Sayısız girişimin gerçekleşmesini sağlayan, dünyaca ünlü mentor ve yatırımcı Jeff Wallace, Silikon Vadisi ekosisteminin bilinmeyenlerini ve girişimcilerin küreselleşme yolunda öğrenilmesi gereken konuları TEB Girişim Evi’nde paylaştı.

Bünyesinde girişime özel sinerji oluşturan tek banka Türk Ekonomi Bankası (TEB), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile birlikte İstanbul Ataşehir’deki Girişim Evi’nde girişimcilik ekosistemi için dünyadaki en önemli isimlerden biri olan seri girişimci, mentor ve yatırımcı Jeff Wallace’ı ağırladı. California’nın IT ve medya alanında en etkili 20 insanından biri olarak gösterilen seri girişimci Jeff Wallace ve ortağı Aslı Işınak, TEB Girişim Evi’nde girişimcilerle deneyimlerini paylaştı ve onlara ilham verdi.

Ziyareti sırasında girişimcilik kültürü, Silikon Vadisi’nde hayat ve girişimci-yatırımcı ilişkisi üzerine bilgiler veren Jeff Wallace, ekosistemin bilinmeyenleri, yatırım sürecinde dikkat edilmesi gereken noktalar, startup firmalarının doğuştan küresel olma kavramı ve yurtdışına açılması için önerilerini paylaştı. Etkinliğe katılan girişimciler, girişimcilikle ilgili merak ettiklerini sorma fırsatı buldu.