Doktorunuzu evinize getiren bir uygulama!

Hayatımızda en çok dikkat etmemiz gereken konuların başında sağlığımız gelmektedir. Fakat gerek karşılaştığımız kalabalık hastane sıraları, korkularımız ya da hastalıklarımızı dikkate almayışımızdan dolayı hastanelere gitmekten pek hoşlanmıyoruz. 

Sağlık kalitemizi arttıracak ve aklımıza takılan sorulara cevap bulabileceğimiz doktorderki uygulaması, Berke Uygun tarafından hayata geçirilmiş. Berke, 1993 doğumlu genç bir girişimci.

Okuduğu bölümden çok memnun olmayan Berke, sürekli yeni arayışlar peşinde olan bir genç. Fakat bu durum onu ümitsizliğe iteceğine, hayalleri üzerinde düşünmeye sevk etmiş. Yaşadığı bir sorun üzerine bu girişimi hayata geçiren Berke, doktorlara ulaşmanın kolay yollarını ararken bu fikri ortaya çıkarmış.

Özellikle tahlil sonuçlarını doktora göstermeden kendince yorumlamaya çalışanlar insanlar, ulaştıkları sonuçlar sonrasında paniğe kapılabiliyorlar. Bu ve bunun gibi bilinçsizce davranışların önüne geçebilecek olan Doktorderki girişimi sayesinde kişiler, doktorlar ile birebir mesajlaşabilecek, fotoğraflarını ve tahlillerini paylaşabilecekler.Bu uygulamayla birlikte, aklımıza takılan bazı soruları sormak için beklediğimiz hastane kuyrukları tarihe karışacak gibi gözüküyor.

Çoğu girişimde olduğu gibi Berke’nin de bir ortağı var ve ortağı Anıl Şimşek, Berke’nin fikrini hayata geçirmesinde ona büyük desteği olduğunu söylüyor. Aynı fikir ve inanca sahip bir ortakla ilerlemek hem girişimini, hem de kendini geliştirebildiği bir süreç haline dönüşürken, diğer girişimcilere de ortak seçme konusunda dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

Doktorderki uygulaması, doktora gitmeye üşenen ya da bu konuda korkuları olan kişiler için kullanışlı bir uygulama olacağını düşünüyoruz. Berke Uygun ve Anıl Şimşek’in kurduğu bu girişimin genç girişimciler olmak üzere tüm girişimcilere umut ışığı olmasını diliyoruz.