Değerli bir kitap: Bir Girişimcilik Yolculuğu

TÜBİTAK bünyesinde hazırlanan ve ilk baskısı Mayıs 2017’de gerçekleşen “Bir Girişimcilik Yolculuğu” isimli kitap, çocukları girişimci ruhla eğitmek için yalın bir içerik sunuyor.

Startup Dostu olmanın yolu sadece girişimleri desteklemek ve onlar ile ticri ilişkiler kurmak olarak düşünülmemeli. Startup Dostu olmak aynı zamanda girişimci ruha sahip yeni nesiller yetiştirmeyi de gerektiriyor.

Prof. Dr. Mehmet Başar ve Tuğberk Seçkin tarafından kaleme alınan, Sanem Odabaşı ve Tuğberk Seçkin tarafından hikayeleri oluşturulan “Bir Girişimcilik Yolculuğu” isimli kitap Mayıs 2017 tarihi itibariyle ilk baskısını TÜBİTAK yayınlarından gerçekleştirmiş ve değer yaratımı ile girişimci düşüncenin temellerini genç nesillere aktarmayı hedefleyen eşsiz Türkçe kaynaklardan birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Gayet yalın bir dil ile ailelere, öğretmenlere eşsiz bir rehber kaynak hükmündeki çalışma çocukların kavrama yetenekleri dikkate alınarak, onların seveceği anlatım ve içerikler ile desteklenmiş bir klavuz hükmünde.

Her idealist öğretmenin, bilinçli ailenin mutlaka çocuklarına aktarması gereken en temel girişimcilik bilgilerini sunan bu kitabın okullarda mecburi bir girişimcilik dersi için temel bir kitap olaarak değerlendirilmesi bile mümkün.

TÜBİTAK tarafından 12,5 TL satış bedeli ile etiketlenen bu kitabı daha ucuza da bulmak mümkün, böylece her gelir düzeyindeki aile ve öğrencinin ulaşabileceği bir eser olmakla birlikte 165 sayfayı aşan büyük ölçekli ve kaliteli kağıda tam renkli baskısı ile çocukların da severek kütüphanelerine eklemek istediği bir eser niteliğine sahip.

Umarız bu tarz girişimci dostu Türkçe kaynakların sayısı her geçen gün artar.

Bukitabı temin etmek isteyenler pek çok popüler online ve fiziksel satış noktasında rahatlıkla bulabilirler.