Çocuk dostu bilgisayar kitleri üreticisi Kano’dan büyük başarı

Çocuk ve yetişkinlere bilgisayar ve kodlamayı çeşitli yöntemler üzerinden öğretmeye çalışan Kano isimli girişim büyük bir kilometre taşını daha geride bırakmayı başardı.

Bilgi işlem ve tüketici teknolojileri için ürettikleri ürünlerle Kuzey Amerika’da 4.500 mağazada satış noktasında 28 Milyon dolar gelir elde etmeyi başaran Kano isimli girişim, kullanıcıların yapay zeka, sanal ve artırılmış gerçeklik gibi konuları öğrenmesine de destek oluyor.

İlk ürününü 2014 yılının Eylül ayında satan Kano, kendilerine bağlı olan 141.000 cihaz ile girişimlerinin büyümesi konusunda bir ivme yakaladı. Kano ürünlerinin kullanıldığı 86 ülkede 227.000 uygulama geliştirildi.

En genç uygulama geliştiricilerinin 6 yaşında olduğu girişim olan Kano, iyi kullanım metrikleriyle kullanıcılarına donanımıyla daha pratik bir kullanım sunmayı hedefliyor. Kano’nun bu hedefinin yanında müşterilerine sunduğu kitlerle belirli bir gelir elde ederek, bu alanda bir marka haline gelmeye çalışıyor.

Breyer Capital’ın kurucu CEO’su Jim Breyer, Kano’nun bir alanında lider olarak doğduğunu ve elde ettiği gelir ile geliştirilecek yeni ürünler aracılığıyla Kano’nun daha geniş kitlelere ulaşabileceğini söyledi.