CES 2018 girişimleri çağırıyor

Dünyanın en büyük Tüketici Elektroniği Fuarı olan CES, girişimlere özel olarak ayrılan Eureka Park için girişimlerin başvurularını almaya başladı.

Dünyanın en büyük Tüketici Elektroniği Fuarı olan Consumer Electronic Show (CES) her sene Ocak ayının ilk haftası ABD’nin Las Vegas kentinde düzenleniyor. 160 binden fazla ziyaretçi, 3.600’den fazla firmanın katıldığı fuar milyonlarca metrekarelik kapalı alanda gerçekleşiyor ve Eureka Park adı verilen sadece girişimlere özel bir salona da sahip.

2012 yılından bu yana fuar bünyesinde yer verilen Eureka Park’a katılan girişimler bu güne kadar sundukları ürünler ve iş modelleri ile 100 milyar doların üstünde yatırım toplamayı başarmış durumda.

CES’i düzenleyen CTA tarafından belirli kriterleri sağlayan girişimler için sembolik bir katılım ücreti ile girişimlere sunulan bu imkan pek çok girişim açısından kaçmaz bir fırsat sunuyor.

CES 2018 bünyesinde gerçekleşecek Eureka Park için girişimlerin geliştirdiği ürününün veya teknolojinin tüketici teknolojisi alanına ait olması gerekiyor. Ayrıca bu ürünün en fazla 9 ay önce pyasaya çıkmış olması henüz hazır değilse mutlaka bir prototip veya maket ile ziyaretçilere sunulması bekleniyor.

Eureka Park’a katılmak isteyen girişimler başvuru sayfasına buradan ulaşabilirler.