Bursa Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde kadın girişimcilere eğitici seminerler

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası kadın girişimciler için “E-ticarette Sağlanan Yatırım ve Teşvikler” konusunda bir seminer gerçekleştirdi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu‘nun işbirliğiyle kadın girişimciler için bir seminer düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte konuşan BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Aytuğ Onur, konuşmasında kadın girişimcilerin ekonomideki yerinden bahsederken, Türkiye’deki kadın girişimci sayısının da günden güne artış gösterdiğine de değindi.

Kadın girişimcileri desteklemek amacıyla birçok etkinliğe imza atan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, daha öncesinden kadınlar için girişimcilik kursu ve girişimcilik kampı da düzenlemişti. Kadınların istihdamının artışını amaçlayan bu etkinlikler bir yandan farkındalık amacı da taşımaktadır.

TOBB Bursa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir, kadın girişimcilerin ekonomideki yerinden bahsederken, “Artık kadın girişimcilerimiz devletin de sunduğu desteklerle daha fazla iş hayatına atılıyor. İş kadınlarımızın sayısının artmasıyla ekonomimiz hedeflerine daha hızlı ulaşıyor. Bu noktada bizlere her zaman desteklerini sunan BTSO’ya teşekkür ederim” ifadelerinde de bulundu.

2000’li yılların başında kadınların iş gücüne katılım oranı yüzde 20’lerde iken, günümüzde bu oran yüzde 30’lara kadar çıkmaktadır. BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Aytuğ Onur yaptığı konuşmada, Türkiye’deki kadın girişimci sayısının 110 bin olduğunu açıklamıştır.

Şimdiye kadar yapmış oldukları etkinliklerle, kadın girişimci istihdamını arttırarak toplumda ve iş hayatında farkındalık oluşturmayı amaçlayan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu yaptıkları etkinliklerle kadın girişimcileri desteklemeye devam edeceklerini belirtti.