Bir web sayfasıyla milyon dolar kazanmak

Hayalinizdeki bir şeyi gerçeğe dönüştürmeden önce pek çok olumsuzlukla karşılaşabilirsiniz. Sizin tutkuyla bağlı olduğunuz fikirler kimileri için anlamsız gözükebilir. Fakat bu durum sizi yıldırmamalı.

Alex Tew 2005 yılında ilk girişimini kurduğunda henüz 21 yaşındaydı. Onu böyle bir girişime yönelten şey ise okul harcını ödeyememesiydi. Yaşıtları gibi part time işlerde çalışarak harçlığını çıkarmak istemiyordu ve hızlı bir şekilde para kazanmanın yollarını aramaya başladı.

Aklına basit ama ona kazanç getirebilecek bir fikir geldi. Kendisine bir websitesi açmaya karar verdi. Bu websitesinde, ekranda bulunan bir milyon pixelden her birini 1 dolara satma fikriyle bu işe başladı. Bu fikir geniş kitleler tarafından hızlı bir şekilde duyuldu. 4 ay içinde tüm pixeller neredeyse satılmıştı. Hatta kara borsa aracılığıyla bile pixel satışları gerçekleşti.

Alex Tew 4 ay sonunda tam tamına 1 milyon dolar kazanarak üniversite için gerekli parayı hayli hayli çıkarmıştı. Nottingham Üniversitesi İşletme bölümüne kayıt olan Alex Tew, bir süre sonra okulu bırakarak yeni girişimlere de yelken açmaya başladı.

İlk girişimi olan Milliondollarhomepage gibi başka girişimlerde de şansını deneyen Tew, aynı başarıyı elde edemiyor. 2012 yılında da bir girişim deneyimi daha oluyor. The Calm adındaki bu girişim, içeriğindeki meditasyon müzikleri ile kullanıcıyı sakinleştirmeyi amaçlayan bir girişim.

İlk başta sadece internet sitesi üzerinden hizmet veren bu girişim, bir süre sonra mobil cihazlarda da kullanılabilecek bir uygulama haline dönüştü. Bu girişim için yatırımcı bulamayan Alex Tew’in girişimi The Calm, 6 milyondan fazla kişi tarafından kullanılmaya devam ediliyor. Yatırımcı bulamamış olsa bile kullanıcılar tarafından kullanılması bu girişimin başarısız bir girişim olmadığını göstermektedir.

Alex Tew’in ilk girişimi olan The Million Dolar Homepage‘i görmek isterseniz bu link aracılığıyla siteye ulaşabilirsiniz.