Google Udacity Burs başvuruları başladı

Google, yenilikçi bir fikri olanlara kendi uygulamalarını geliştirmelerine imkânı sağlayan eğitim programı için Türkiye’den de 2.500 kişiye burs verilecek.

Google, Bertelsmann ve Udacity iş birliği ile sunulan eğitimler sayesinde aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 36 ülkeden toplam 75 bin kişiye Android ve Web Geliştirici kurslarına katılma imkânı sunuyor.

Geçtiğimiz sene on bin kişilik Android geliştirici bursunun gördüğü yoğun ilgi sebebiyle 75 bin kişiye daha ücretsiz olarak sunulacak online uygulama geliştirme kurslarından yararlanabilecek.

Krakow’da düzenlenen Avrupa’nın en büyük uygulama geliştirici etkinliği Google Developer Days Europe, bu alandaki en yeni teknolojileri öğreterek belirli becerilerini geliştirmek isteyen uygulama geliştiricilerine ev sahipliği yapıyor.

Görülen bu yoğun ilgiye karşın giderek artan dijital uçurum nedeniyle 2020 yılında AB’de, Bilgi ve İletişim Teknolojileri alanında yarım milyon civarında istihdam açığı olacağı tahmin ediliyor.

Geçtiğimiz yıl pek çok kişinin amaçlarına ulaşabilmesi için 10 bin Android geliştirici bursu sağlandı. Şimdi ise 75 bin kişiye bu uygulamadan faydalanma fırsatı sunuluyor.  Hem yeni başlayan hem de mevcut programcılara yönelik Android ve Web geliştirme kurslarını kapsayan 60 bin kişilik burs için başvurular bugün itibariyle başlıyor.

Tamamen ücretsiz ve çevrimiçi olarak verilen eğitimlerden yararlanmak için 18 yaşını tamamlayan kişiler buradan başvuruda bulunabilir.