BIG SHOT Yarışması Halit Aydın Yerleşkesi’nde gerçekleşecek

Uluslararası Girişimcilik Odaklı Teknolojik Gelişmeler ve İnovatif Fikirler Proje Pazarı-BIG SHOT, 21 Aralık’ta Florya Halit Aydın Yerleşkesi’nde gerçekleştirilecek.

TÜBİTAK tarafından desteklenen, İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Teknoloji Transfer ve Proje Yönetim Ofisi (TTPYO) ile Incubation İstanbul tarafından ilk kez düzenlenen etkinlik, yurt içinden ve yurt dışından iş fikri olan girişimcileri bir araya getirmeyi amaçlıyor.

21 Aralık tarihinde gerçekleşecek olan etkinliğe YÖK Eski Yürütme Kurulu Üyesi Prof.Dr. Durmuş Günay da katılacak. Günay etkinlikte, Yeniliğe Doğru’ başlıklı Türkiye’nin inovasyon ve girişimcilik kültürü hakkında katılımcılar ile bir konferans gerçekleştirecek.

Konferans bitiminde, İAÜ TechnoCenter’da ulusal ve uluslararası yarışmacıların hazırladıkları poster ve proje sergisi gerçekleştirilecek. 5 yerli ve 5 yabancı kişiden oluşan jüri, posterleri değerlendirdikten sonra, 10 girişim fikrini seçecek. Seçilen posterlere sahip girişimciler, 5 dakikalık bir sunum ile girişimlerini jüriye anlatacaklar. Sunumlarını gerçekleştiren girişimciler, akşam düzenlenecek olan ödül töreninde sıralamalarına göre ödül almaya hak kazanacaklar.

Jüri tarafından değerlendirilen girişim fikirlerinden birinciye 2 bin 500 euro, ikinciye 1000 euro, üçüncüye ise 500 euro ödül verilecek. Finale kalan girişimciler, projelerini uluslararası buluş fuarında sergileme şansı da kazanacaklar.

Yarışmaya katılım koşullarında herhangi bir yaş sınırı belirtilmemektedir. Girişim fikrine sahip olan her birey yarışmaya başvuruda bulunabiliyor. Etkinliğe katılımda bulunmak isteyenler 18 Aralık tarihine kadar buradan kaydını gerçekleştirebilirler. Girişim fikrine sahip olanlar ise, web sitesinde belirtilmiş olan formatlara uygun poster ve proje sunumlarıyla 19 Aralık tarihine kadar yarışmaya katılabilirler.

BIG SHOT Uluslararası Girişimcilik Yarışması

Incubation İstanbul ile Hackathon-İstanbul İş Geliştirme Çalıştayı‘nın işbirliğiyle ortaya çıkan, ulusal çapta girişimcilik fikirlerinin değerlendirildiği bir etkinliktir. BIG SHOT Uluslararası Girişimcilik Yarışması, girişimcilerin fikirlerini sunarak, yerel ve ulusal alanlarda farkedilerek, yatırım ve sponsor almalarını da amaçlayan bir yapıya sahiptir.