Artık kariyer planlamak daha kolay!

Uzun yıllardır yaşadığımız problemler ve sıkıntılar, hayatımıza giren girişimciler sayesinde daha da kolay çözülebilir hale gelmektedir.

İnsan hayatındaki en zorlu dönemlerden biri de kişinin geleceğini şekillendirecek bir kariyer planı oluşturma aşamasıdır. Özellikle üniversite öğrencileri, kariyer planı yaparken çok zorlanmaktadırlar. Çevrelerinde, sektör ve firmalar hakkında merak ettiklerini soracak ve karşılığında cevap alabilecekleri kişiler olmadığı için planlama aşamasında sıkıntı yaşarlar.

UniversiteliAnlatsin.com‘dan alınarak yeni bir model haline getirilmiş olan Anlatsin.com, şirketlerin kendilerini tanıtabildikleri, potansiyel çalışanlarına ulaşabildikleri bir platform. Kullanıcılara video içeriklerle hitap eden platform, iş arayanlara, sektör ve firmalar hakkında da bilgiler vermektedir.

Anlatsin.com gelirini platforma kayıt olan firmalar aracılığıyla sağlamaktadır. Böylelikle platforma kayıt olan firmalar, seçtikleri departman ve yöneticilerini videolar yardımıyla kullanıcılara tanıtarak iş arayanlara kolaylıkla seslenebiliyor.

Platforma üye olan firmalar, departmanlarından seçtikleri kişileri Anlatsin.com ekibindeki görevliler ile buluşturarak bir röportaj hazırlıyorlar. Bu hazırlanan röportaj daha sonrasında firmaların kendilerine ait profilinde paylaşılıyor. Bu işlem kullanıcıların firma hakkında bilgi almasını kolaylaştırırken, firmaların da insan kaynakları departmanı için faydalı bir süreç haline dönüşüyor.

Eril Gün EzerelTuğberk Kılıç ve Sargın Erdoğan‘ın kurucu ortakları olduğu Anlatsin.com’un yakın gelecek planı ise yurt dışında da adından söz ettirebilmek.