Appsilon 1.5 milyon euro çekirdek yatırım almayı başardı

Yüksek teknolojili ürünler geliştiren Appsilon, Diffusion Capital Partners’tan 1,5 milyon euro tutarında çekirdek yatırım elde etti.

Appsilon, laboratuvar ortamında elmas üreten girişim olarak hem Türkiye’de ilk olmasıyla birlikte, dünyanın sayılı şirketleri arasına girmeyi başardı. İlk yılını henüz doldurmadan 1,5 milyon euro tutarında bir yatırım almayı başaran Appsilon, bu başarısı ile ülkemizdeki çekirdek aşamadaki en yüksek yatırımlardan biri elde etmeyi de başardı.

Mücevherat sektörünün yanında savunma sanayine de ihtiyaç duyulan bir üretime barındıran Appsilon, dünyanın en sert, ısıyı en iyi ileten malzemesi olan elmasın bir süper materyal olması sayesinde savunma ve uzay sanayiinde önemli kullanım alanlarının yanında quantum bilgisayarlar gibi ileri teknolojilere de destek sunuyor.

Dünyada laboratuvar ortamında elmas üretimi gerçekleştirebilen yalnızca 6 şirket yer alıyor. Bu şirketler arasında bulunan 2013’te kurulan San Francisco merkezli Diamond Foundry’nin 100 milyon dolardan büyük bir meblağ değerinde yatırım alabildiğini göz önünde bulundurursak aynı başarıyı Appsilon’dan da bekliyoruz.