ANSİAD Girişimcilik Günleri

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği tarafından hayata geçirilen Girişimcilik Günleri’nin bu yıl 15’incisi düzenlendi.

Akra Hotel’de gerçekleşen Girişimcilik Günleri’nin final gününde düzenlenen tören ile girişimciler ödüllerine kavuştu. Bu yıl 15’incisi düzenlenen Girişimcilik Günleri’ne Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Antalya Bilim Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necati Ağıralioğlu, Konyaaltı Belediyesi Başkan Vekili Cansel Çevikol Tuncer, KOSGEB Antalya Müdürü Kazım Akgün, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Barut, TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komtesi Başkanı Serap Kocaoğlu, Şehir Plancıları Odası Antalya Şube Başkanı Dr. Ebru Manavoğlu, AB Çalışmalarını Destekleme Merkezi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Titiz, SGK İl Müdür Yardımcısı Mehmet Fatih Sülün, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muhammed Özdemirci, çok sayıda STK temsilcisi ve ANSİAD üyesi katıldı.

Açtığı Shakespeare Coffee & Bistro ile gastronomi ve restoran sektörüne yeni bir vizyon getirerek, günün her saatinde insanların keyif almasını sağlayan bir mekan oluşturan, Pikan Bakery & Coffee ile de insanları dünya tatları ile buluşturan pastane ürünleri üreten Barış Yaşa, başarılı ve örnek girişimlerinden dolayı gecede ödül almaya hak kazanan girişimciler arasındaydı.

Ödül gecesinde, önlisans, lisans ve yüksek lisans kategorilerindeki birçok öğrenci ödüle layık görüldü. Lisans ve Önlisans kategorisinde ikinci olan Süleyman Demirel Üniversitesi öğrencisi Bahattin Düzenli, 5. İş Fikri Proje Yarışması’na ‘Motosiklet Kazalarında 112 Acil Servise Haber Veren Yeni Nesil Motosiklet Kaskları’ projesiyle katılarak bu ödülü almaya hak kazandı.