Amazon’dan Scorp’a destek

Dünyanın en samimi sosyal medya ağı olarak tanınan Scorp, Amazon Web Services desteğiyle daha bilinir bir marka olmaya hazırlanıyor.

Kullanıcıların 15 saniyelik videolarla konu başlıkları yarattıkları ve bu başlıklara dair video içerikleri ürettiği bir uygulama olan Scorp, özellikle genç kullanıcıların kendilerini özgür ve samimi bir şekilde ifade edebildiği bir mecra olarak tanınıyor. Çok kısa sürede sosyal medya dünyasının en popüler uygulamalarından biri haline gelen sosyal medya ağı, şimdi de Amazon Web Services desteğiyle dünyaya açılmaya hazırlanıyor.

Scorp’un kurucularından biri olan Övünç Dalkıran, stratejileri ile ilgili olarak stratejilerinin, insanların, diğer insanların videolarını görüntüleyebileceği ve paylaşabileceği, yine insanların görüşlerini alabileceği, ve bunu son teknolojiler eşliğinde hızlı, güvenli bir şekilde yapabilecekleri bir sosyal platform oluşturmaktı söyledi. Amazon Web Services’in bu noktada kendilerine getirdiği yararların başında; son teknolojiye erişimlerini kolaylaştırmak ve mümkün olan en fazla verimlilik, hız ve güvenlik içinde altyapıyı sunması olduğunu söyledi.

Kullandıkları her bir Amazon Web Services hizmetinin uygulamalarına odaklanabilmeleri için kendilerine daha çok zaman kazandırdığına değinen Dalkıran, bu sayede müşterilerinin ihtiyaçlarına hızlıca adapte olmaları ve zaman kaybetmeden yeni özellikler sunmalarını sağladığınk, bunun da bir startup için çok önemli bir avantaj olduğunu belirtti.

Scorp’un sürekli büyüdüğünü söyleyen Dalkıran 2017 yılında büyümeyi Amazon Web Services desteğiyle sürdürmeye devam edeceklerini söyledi.