90fit Adrese Teslim Diyet Yemek Servisi

Dünya Sağlık Örgütü tarafından obezitenin dünyanın en büyük sağlık sorunu ilan edildiği günümüz dünyasında modern yaşam  koşuşturması sağlıklı besinlere ulaşmamızı daha da zorlaştırmış durumda. 90fit bu sorunu çözmeyi vadediyor.

90Fit kurucu ortaklardan Tülin Karabük uzun yıllar profesyonel hayatta kendi seçtiği kompozisyonda gıdalara ulaşmanın zorluğunu yaşamış ve her gün kendi hazırladığı ev yemeklerini ofise taşımış, daha sonra bu ihtiyacı bir yatırım fırsatı olarak değerlendirerek 90fit.com.tr’yi  2018 yılında 10 kişilik bir ekiple Şişhane’de bulunan ofislerinde hayata geçiren bir iş insanı. Bu hikaye ile kurulan ve bir iyi yaşam platformu olan 90Fit : “İyi bir yaşamın iyi beslenmeyle başladığına inanarak” farklı mutfakların alternatif lezzetlerini  farklı ihtiyaç sahibi kullanıcılarla buluşturuyor ve  hergün taze olarak adreslere teslim ediyor. Daha evvel Wirecard girişimini hayata geçiren  Alper Akcan ve Tuğçe Erül de kurucu ortaklar arasında yer alıyor.

90fit bir platform olduğu için bünyesinde birden fazla mutfak bulunuyor. Geleneksel yemekler hazırlayan mutfaklardan, daha modern yorumlar yapan muftaklara kadar pek çok seçenek sunuyor. Ayrıca doktorlar ve diyetisyenler gibi bir çok uzman ile çalışıyor.

90Fit mutfakta vakit geçirmeyi tercih edenler için ise alışveriş listeleri, yemek tarifleri ve devamlı diyetisyen takibini kapsayan özel online programlar sunuyor.

Kullanıcılar www.90fit.com.tr üzerinden sipariş oluşturabiliyor. Yağ yakıcı programlar, detokslar, ketojenik diyet programları, sporcu paketleri, ofis paketleri, vejetaryen paket, şekersiz 21 gün, düşük glisemik indeksli paket gibi pek çok seçenek arasından dilediğini seçebiliyor. Dilerse kendisi için en uygun kalori ve besin ögesi dağılımını ve programı seçebilmek üsere 90fit diyetisyenleriyle irtibata geçebiliyor. Paketler genel olarak 3 ana 2 ara öğünden oluşuyor.