Zomato 150 milyon dolarlık yatırım elde etti

Geçtiğimiz Mayıs ayında Türkiye operasyonlarını donduran Zomato, yeni bir yatırım aldığını açıkladı.

Restoran keşif ve online yemek siparişi platformu olarak hizmet veren Zomato, dünyanın önde gelen dijital finansal hizmet sunucuları arasında bulunan Ant Financial Services Group’tan 150 milyon dolar yatırım aldı. Ant Financial, yatırımın bir parçası olarak  50 milyon dolar değerinde Zomato hisselerini Info Edge’den satın alarak toplam yatırım değerini 200 milyon dolar seviyelerine yükseltmiş oldu. Alınan yeni yatırımlarla birlikte Zomato’nun toplam değeri 1 milyar doları geride bıraktı.

Yatırım, Ant Financial ve Ant’in stratejik mobil cüzdan ortaklarıyla birlikte sunacağı pratik ve kusursuz ödeme opsiyonları sayesinde, çekirdek pazarlarındaki pozisyonunu daha da güçlendirmek için kullanacak. 24 ülkede bulunan 10 binden fazla şehirde her gün milyonlarca kişi tarafından kullanılan Zomato, Hindistan’dan Orta Doğu ve Türkiye, Güneydoğu Asya ve Avustralya’ya kadar bir çok bölge başta olmak üzere, dünyanın en çok kullanılan restoran arama ve keşif uygulamaları arasında bulunuyor.

Ant Financial’la girdikleri bu ortaklığın Zomato’yu ciddi anlamda hızlandıracağını belirten Zomato Kurucu CEO’su Deepinder Goyal, ortaklık sayesinde Ant Financial’dan pek çok şey öğrenebileceklerine ek olarak global bağlantı, ölçekleri ve teknolojilerinden de faydalanabileceklerini belirtti.