Yerli girişim Picus Security’ye Silikon Vadisi’nden yatırım

Yerli siber güvenlik girişimi olup kesintisiz tehdit simülasyonu pazarına odaklanan Picus Security yatırım aldığını açıkladı.

ScaleX Ventures‘ın öncü olduğu yatırıma Social Capital, ACT VC ve melek yatırımcılar Melih Ödemiş ile Steve Ciesinski eşlik etti. Yatırımım miktarı ya da değerleme ile ilgili henüz herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Picus Security’nin alınan yatırımı, önemli boyutlara ulaşan pazar talebini karşılamak için araştırma geliştirme çalışmaları global varlığını ve pazarlama rollerini genişletmek üzere kullanması bekleniyor.

Picus Security’nin günümüzün en önemli güvenlik sorunlarını proaktif olarak çözümler getiren yaklaşımının dünya çapında fark yarattığını dile getiren ScaleX Ventures Yönetici Ortağı Dilek Dayınlarlı, “Bu yatırımla birlikte önümüzde tüm dünyada hızla büyümeyi öngördüğümüz, heyecanlı bir serüven bizleri bekliyor.” dedi.

Şirketlerin çoğunlukla güvenlik ve savunma faaliyetlerinin gittikçe karmaşıklaştıklarına değinen Picus Security Kurucu Ortağı ve CEO’su Volkan Ertürk ise, “ScaleX, Social Capital ve ACT VC’den alınan yatırım, Picus’un proaktif bir şekilde tüm dünyada daha fazla kurumun güvenlik durumunu iyileştirmeye katkı sağlayacak” dedi.