VR startup’ına 5,5 milyon dolar yatırım

İngiltere merkezli bir fitness startup’ı, 5,5 milyon dolarlık tohum yatırım alarak dikkatleri üzerine çekti.

Bisiklet sürerken sanal gerçeklik gözlüğü takar mısınız? Muhtemelen hayır ama sabit şekilde aynı çevirme hareketini yaparken eğlenceli olabilir. Sanal gerçeklikliğin yeni bir fitness çılgınlığının sonraki adımı olabileceğine inanan VirZOOM adlı startup, sürpriz tohum yatırım miktarıyla adından söz ettirdi.

Sizi bu dünyada spor ile şekillendirmek için farklı bir dünyaya götüren VirZOOM, VR ekipmanıyla entegre fitness bisikletleri satıyor. Bu teknolojik bisikletlerin hedef kitlesi ise son kullanıcıdan ziyade spor salonları. Başlangıç senaryolarında evin dışında hoş gezinti hali hakimken, sonraki aşamalar Vahşi Batı’da at sırtında haydutların peşinden gittiğiniz daha neşeli sahneler içeriyor.

Akıllara spor salonlarındaki hijyen sorusu gelebilir, terli bir kulaklık elbette hoş olmayacak, ama neyse ki muhafaza edildikleri özel kapaklar var. Ve yatırım konusu…

Toplamda 6 milyon dolar…

Tohum yatırımı için gerçekleştirilen süreci 5,5 milyon dolarla kapattığını duyuran startup, böylelikle bugüne kadar toplamda 6 milyon dolar kazanmış oldu. Söz konusu turdaki yatırımcılar arasında Skywood Capital, Fairhaven Capital, Equity Resource Investments ve Greycroft Venture Partner da yer aldı.