‘Trakya Girişimci Çemberi’ etkinliği düzenlendi

Kırklareli’nin Lülebürgaz ilçesinde, katılımcıların yoğun ilgisiyle ‘Trakya Girişimci Çemberi’ adlı bir etkinlik düzenlendi.

Girişimciliğin önemle üzerinde durulduğu şehirlerden biri de Kırklareli. Bu kapsamda şehrin önde gelen ilçesi Lüleburgaz’da ‘Trakya Girişimci Çemberi’ adı altında bir etkinlik gerçekleşti. Belediye, Startup Trakya, Misface ve İnovanka işbirliğinde düzenlenen etkinlik, Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi’nde yoğun ilgi gördü.

Etkinlik öncesinde Lüleburgaz Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü İbrahim Zengin, Lüleburgaz Belediyesi’nin, Lüleburgaz odağında girişimci ekosisteminin kurulması amacıyla girişimcileri yıl boyunca destekleyeceğini belirtti.

Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi bünyesindeki paylaşımlı ofis, eğitim sınıfları, toplantı salonu gibi alanların girişimcilerin faydasına açık olduğu daha fazla bilgi için www.inovasyonvetasarim.com sitesinin ziyaret edilebileceği kaydedildi.

Startup Trakya kurucularından Gökhan Geyik, etkinlikte 4 ay içerisinde 2 kişiyle başlayan yolculuklarında yapay zeka, yazılım, tasarım, hukuk gibi alanlarda 50 kişiye ulaştıklarını, Türkiye’nin en büyük girişimci topluluğu olmaya doğru ilerlediklerini söyledi.

Yrd. Doç. Devrim Oskay ise dünyada ve Türkiye’de arıcılık, kovan yönetimi, arı türleri, arı üretiminin arttırılması, Trakya arısı ve sorunları konu başlıklarında sunum gerçekleşti. Istranca bölgesinin arıcılık konusunda geliştirilebileceğini ifade ederek arıcılığın, girişimciler için fırsat olduğunu sözlerine ekledi.