TEDx, ‘Değişen İnsan, Değişen Bilim’ temasıyla 16 Şubat’ta İstanbul’da

Türkiye’deki TEDx etkinliklerinin bir yenisi, 16 Şubat 2018 tarihinde, Üsküdar Üniversitesi’nde düzenleniyor.

Dijital çağ, insanoğlu açısından yeni uyum sorunlarını beraberinde getirdi. Zihinsel yetenekler, sanal gerçeklik, akıllı telefon gibi yeni teknolojilere ayak uydururken bir yandan da zararlı etkilerinden kaçınmanın yolları arandı. Örneğin sosyal medyanın getirdiği yeni normlar, insan üzerinde çeşitli zorluklar açığa çıkardı. Bu açıdan zihnin ve onun sınırlarının yeniden kavranması noktasında ilgi çekici bir etkinlik düzenleniyor.

Ülkemizde zaman zaman düzenlenen ve yoğun ilgiyle karşılanan TEDx etkinliklerinin bir yenisi, 16 Şubat 2018 tarihinde, Üsküdar Üniversitesi Altunizade Kampüsü, Nermin Tarhan Konferans Salonu’nda gerçekleştiriliyor. Fikir ve tartışma platformu TEDx, Üsküdar Üniversitesi’nde “Değişen İnsan, Değişen Bilim” temasıyla düzenlenirken etkinlikte birçok akademisyenin konuşmacı olarak yer alacağı bildiriliyor.

Konuşmacıların akademik kimliğinden yola çıkıldığında start-up’lar açısından dikkat çekici bir kapsama sahip olduğu anlaşılan etkinlikte; yapay zeka, teknolojide girişimcilik ve beyin bilimlerindeki gelişmeler gibi güncel konuların yanı sıra tasavvuf felsefesi gibi son derece alternatif bir dizi konu da ele alınacak ve insanın değerleri ile teknoloji arasında nasıl bir denge kurulabileceği kapsamı irdelenecek.

Konuşmacılar:
Cemalnur Sargut, Nesrin Dilbaz, Kemal Arıkan, Oğuz Tanrıdağ, Nevzat Tarhan, Osman Nuri Küçük, Sevil Atasoy, Sinan Canan, Sultan Tarlacı, Tayfun Uzbay, Türker Tekin Ergüzel ve Ufuk Batum.

Yer:
Üsküdar Üniversitesi, Altunizade Kampüsü Nermin Tarhan Konferans Salonu
Haluk Turksoy Sok. No: 14 Altunizade – İstanbul

Tarih/Saat:
16 Şubat 2018, 11.00-18.00