Sen sus videoların konuşsun: Gozzip

Mobil cihazlarda kullandığımız çoğu uygulamanın video paylaşma özelliği bulunmak. Videoları hikayelerimize ekleyerek takipçilerimizle paylaşabiliyoruz. Fakat bu bahsedeceğimiz uygulama bunlardan biraz farklı.

Gozzip, Ercüment Erol Ölçer tarafından kurulan Amerika merkezli bir girişim. 2017’nin başlarında İTÜ Çekirdek tarafından ön kuluçkaya seçildikten sonra, uygulamanın kodlama çalışmaları hız kazandı.

Uygulama sayesinde kullanıcılar, konu başlıklarıyla ilgili videolar paylaşabiliyor, kendileri yeni konu başlıkları açabiliyor, seçtikleri kişiler ile paylaşımda bulunabiliyorlar. Videolara çeşitli renk ve efektlerin de uygulanabildiği uygulamada kullanıcılar, 17 saniyede yeteneklerini sergileyebildikleri videoları bir çok kişi ile paylaşabiliyor.

Yeni bir sosyal medya platformu olan Gozzip, 2017 Haziran ayında Android cihazlar için uygulamasını, Eylül ayında da IOS uygulamasını markete sundu. Uygulamanın yayımlanmasından bir süre sonra App Store’da “Beğendiğimiz Yeni Uygulamalar” arasına girmeyi başardı.

Kurulduğundan bu yana kullanıcı sayısının artış gösterdiği Gozzip uygulaması, İstanbul’da bulunan üniversite ekipleriyle büyümeye devam ediyor. Gozzip’in ilk hedefi gençler arasında sıklıkla kullanılan bir sosyal medya platformu olabilmek. Bu hedefi gerçekleştirdikten sonra uygulamalarını yurt dışında da duyurmak istiyorlar.